Predposledný popravené v Československu! Vianočný vrah Vladimír Lulek zavraždil manželku a 4 deti!

Po jeho poprave sa kat uvoľnil panákom rumu!

1078

Zabil štyri deti (†1 až †10) a manželku (†41). Masový vrah Vladimír Lulek (†35) za to dostal trest smrti. Jeho krutý čin vrhol tieň na vianočné sviatky. Došlo k nemu totiž krátko pred Štedrým dňom.

Ako posledný človek v Česku si 14. januára 1988 vypočul trest smrti, posledná česká poprava nasledovala 2. februára 1989. Bestiálny čin spoločností zatriasol. Čo všetko mal Vladimír Lulek na svedomí? Posledná poprava v Československu prebehla 8. júna 1989.

Posledná poprava v Československu prebehla pred 32 rokmi 8. júna 1989.

Keď sa vracal opitý Lulek dva dni pred Štedrým dňom 1986 domov do bytu v Predměřiciach nad Labem, chýbalo k jednej z najhorších vrážd len pár minút. Po hádke zasadil na schodisku domu svojej žene 36 rán nožom, pobodal susedku Lenku Buriánovú a potom sa zabarikádoval v byte. Tam ubodal tri deti svojej ženy a najmladšiu dcéru, ktorá bola ich.

Na súde najskôr hral na to, že je psychicky chorý, neprejavoval ľútosť, a dokonca držal hladovku. „Neviem, prečo som tu. O tom, že by som zabil manželku a všetky deti, nič neviem. Nič som im neurobil, sú doma,“ tvrdil Lulek.

Po odsúdení na trest smrti ale povolil. „Že ma tak odsúdili podľa práva, ktoré na to majú, za to si môžem sám. Veľmi to ľutujem. Mal som ich všetkých rád. Teraz nezostáva nič iné, len čakať, kedy to budem mať za sebou. Bude to pre mňa iba vyslobodenie,“ písal rodičom.

Vo svojich 33 rokoch si dokázal vytvoriť Vladimír Lulek veľmi zlú povesť. Rodák zo Šťáhlav pri Plzni bol už predtým štyrikrát súdne trestaný, navyše chodil domov pravidelne opitý.

Sériová vrahyňa Fabiánová chce ísť na slobodu! Súd vyriekol nemilosrdný verdikt!

 Chuť k násiliu a alkohol vyrobili  smrtiaci koktail 

Podľa spomienok vtedajšieho člena súdneho senátu Jána Šulca (62) bol trest smrti jasnou voľbou. „V rámci záverečnej porady senát neprežíval srdcervúce rozhodovanie. Desivý následok a záver znalcov, že náprava je vylúčená, v podstate neumožňovali iný záver. Počas procesu bol Lulek pochudnutý hladovkou a na súd chodil kvôli slabosti na invalidnom vozíku. Jediná reakcia prišla až po vyhlásení rozsudku, keď niekoľkokrát vzdychol.“

Pri poslednom životnom okamihu odsúdeného bol kat, dvaja pomocníci, náčelník väznice, sudca a lekár. Spútaný odsúdenec bol tunelmi pankráckej väznice privedený k šibenici, lekár ho skontroloval a kat s pomocníkmi mu dali na krk sličku. Pod odsúdeným sa potom prepadla podlaha a zlomil si väz. Kat potom odišiel na panáka rumu.