Predsa len svitá pašeráčke Tereze nádej? Mala vzácnu návštevu vo väzení!

291

Česká pašerácka Tereza Hlůšková (25) trávi v pakistanskej väznici už tri a pol roka. Nádej z väzby, že sa dostane na slobodu, vystriedalo po odsúdení zúfalstvo. Teraz ale predsa len svitá žene, ktorú zadržali na letisku v Láhaure s takmer deviatimi kilogramami heroínu, nádej, že by sa mohla z basy dostať skôr.

Tereza Hlůšková bola zadržaná na pakistanskom letisku v januári 2018. Colníci odhalili v jej taške skryté dno, v ktorom boli ukryté tvrdé drogy. Vtedy sa ešte blondínka z Česka usmievala, pretože jej nedochádzalo, do akej šlamastiky, ktorá navždy zmení jej život, sa dostala. V marci 2019 potom bola odsúdená na 8 rokov a 8 mesiacov väzenia.

Zdrvujúca správa pre Terezu, českú pašerácku heroínu! 

 Na prejednanie odvolania stále  nedošlo 

Od tej doby sa nesnaží o nič iné, než presadiť odvolacie konanie. K tomu sa ale stále nie a nie prebojovať. Teraz to vyzeralo sľubne. Naposledy malo totiž odvolací státie prebehnúť 17. júna. Lenže nakoniec musela Tereza opäť prehĺtať vlastné slzy plné sklamania. Vôbec k nemu nedošlo a Češka je bohužiaľ stále tam, kde bola.

„Odvolanie Terezy nebolo možné znovu vypočuť. Vrchný súd v Láhaure opäť zrušil odvolací harmonogram,“ informovali s tým, že sudcovia Málik Sehzade Chán a Vahid Chán sú zaneprázdnení. Češka sa preto rozhodla, že jej právnik Navid Bašír potrebuje pomoc. Priamo vo väznici preto prijala vzácnu návštevu.

Život drogového kuriéra Leo Sharpa, ktorý sa stal predlohou pre nový film Clinta Eastwooda

 Právnické  eso 

Za mreže za ňou zamieril Saif ul Maluku – svetoznáme advokátske eso. Tereza sa pred ním rozplakala a detailne mu rozprávala o svojom prípadu. Skúsený právnik jej potom prisľúbil, že sa jej pokúsi spoločne s Bašírom pomôcť. Tereza tak bude mať hneď dvoch právnikov. Lenže aj tak nie je vyhraté. O pomoc prosila Tereza Maluku už pred rokom. Ale stretol sa s ňou až teraz.

Muž prenášal cez ruskú hranicu čaj. Dostal za to 10 rokov za mrežami