PREMIÉRKA: Prvýkrát od nástupu do funkcie dnes oficiálne navštívi Prahu

464

Počas jednodňovej návštevy sa stretne s predsedom českej vlády Petrom Nečasom. Ten oficiálne navštívil Slovensko ešte v júli.
V českej metropole bude šéfka slovenskej exekutívy rokovať aj s prezidentom ČR Václavom Klausom, predsedníčkou Poslaneckej snemovne Miroslavou Němcovou a predsedom Senátu Přemyslom Sobotkom. V závere programu privíta Radičovú bývalá hlava štátu Václav Havel.
Témou spoločných rozhovorov slovenskej premiérky s predstaviteľmi ČR budú možnosti posilnenia vzájomnej spolupráce s dôrazom na ekonomickú problematiku a energetickú bezpečnosť. Prediskutujú tiež aktuálne otázky európskej agendy, ako aj kooperáciu oboch štátov v rámci Vyšehradskej štvorky, kde je Slovensko aktuálne predsedníckou krajinou.
Úplne prvá pracovná cesta Radičovej od jej vymenovania do funkcie premiérky smerovala 12. až 13. júla do Bruselu. Spolu s ministrom financií Ivanom Miklošom tam rokovali o podmienkach slovenskej pomoci Grécku a tiež o zapojení SR do európskeho garančného mechanizmu.
Vo Varšave sa 23. júla stretla s premiérom Donaldom Tuskom a 25. augusta v Berlíne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.