Prepad na letisku ako vo filme! Lupiči ukradli 10 miliónov z lietadla

1578

Na medzinárodnom letisku v Tirane, hlavnom meste Albánska, došlo v utorok k ozbrojenému prepadnutiu. Skupina maskovaných lupičov prenikla do areálu vjazdom pre hasičov a z lietadla čakajúceho na odlet do Viedne odniesli zlodeji zásielku peňazí. Na miesto dorazila polícia a došlo k prestrelke, pri ktorej jeden zo zločincov prišiel o život.

Polícia pri prenasledovaní lupičov jedného z nich v prestrelke na vedľajšej ceste zastrelila.

Očití svedkovia z lietadla na linke do Viedne, ktoré bolo cieľom lupičov, novinárom povedali, že stroj mal už spustené motory, keď traja ľudia v maskách a vojenských uniformách vystúpili po schodíkoch do lietadla, pohrozili posádke zbraňami a nariadili jej ľahnúť si na zem.

Polícia pri prenasledovaní lupičov jedného z nich v prestrelke na vedľajšej ceste zastrelila. Podľa správ médií z miesta činu bol zastrelený muž ozbrojený útočnou puškou, granátom a zásobníkom s nábojmi. Po ostatných lupičoch, ktorí sú stále na úteku, pátra elitná jednotka a vrtuľník.

Lupiči zachytený priemyselnou kamerou

Polícia potvrdila ulúpenie peňazí, ale sumu nespresnila. Sprvu sa v médiách hovorilo o ulúpenie dvoch miliónov eur, neskôr ale zaznelo, že mohlo ísť aj o päťnásobok.

Najväčšia lúpež Británia, ktorú previedol gang dôchodcov, ukradli viac ako 200 miliónov libier

Zahraničné banky pôsobiace v Albánsku zasielajú valuty do Viedne, pretože albánska ústredná banka neprijíma ich vklady v cudzích menách. Zásielky boli v posledných rokoch niekoľkokrát prepadnuté, raz na letisku a dvakrát na ceste k letisku. Polícia získala časť peňazí z poslednej lúpeže, keď zistila, že sú schované v tlakových hrncoch.

Lúpež storočia, do trezoru sa vlámali s opancierovanými autami a granátmi