Alena Zsuzsová, známa z prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírová, si slobodu moc neužila. Len čo odišla od súdu, ktorý ju zbavil viny, zadržala ju opäť polícia. Je totiž stíhaná aj v iných prípadoch násilnej trestnej činnosti.

Alenu Zsuzsová, ktorú vo štvrtok súd oslobodil spod obžaloby zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka, hneď po prepustení z väzby zadržala polícia. Alena Zsuzsová je stíhaná aj v iných prípadoch násilnej kriminality. Šéf Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala novinárom povedal, že o ďalšom väzobnom stíhaní Aleny Zsuzsovej bude rozhodovať on sám, ak prokurátor príslušný návrh podá.

Príkaz na prepustenie Aleny Zsuzsovej z väzby vo väznici v Leopoldove vydala šéfka trestného senátu, ktorý prejednával prípad Kuciakovej vraždy. Stalo sa tak hneď po tom, čo súd ženu oslobodil.

Alena popoludní vyšla z väznice a v rukách niesla niekoľkých tašiek. Hneď pri východe ju zadržali policajti a následne podľa médií odviedli na výsluch. Alena Zsuzsová tento rok na jar zastala pred súdom tiež v kauze, v ktorom ju spolu s ďalšími obžalovanými prokuratúra viní z podielu na vražde niekdajšieho primátora mesta Hurbanovo Lászlóa Basternáka. Ten bol zastrelený pred desiatimi rokmi.

Šokujúce rozsudok v prípade vraždy Kuciaka! Marian Kočner a Alena Zsuzsová sú NEVINNÍ!

Kriminalisti ju podozrievajú tiež z účasti na príprave vrážd dvoch prokurátorov a bývalého ministra vnútra a spravodlivosti, terajšieho advokáta Daniela Lipšica, ktorý zastupoval v prípade vraždy novinára Kuciakových rodičov. K vraždám spomínaných právnikov nedošlo.

Alena Zsuzsová obvinená z objednávky vraždy Kuciaka sa vraj živila sexom aj žobraním!

Žena je známou podnikateľa Mariana Kočnera, ktorého súd zase oslobodil spod obžaloby z objednania Kuciakovej vraždy. Podľa prokurátora, ktorý sa proti oslobodzujúcemu verdiktu v Kuciakovom prípade odvolal, Alena Zsuzsová za finančnú odmenu, ktorú prevzala od Kočnera na objednávku vraždy novinára oslovila ďalšieho prostredníka. Ten sa k činu priznal a vlani pristúpil na trest väzenia v trvaní 15 rokov. Kočner je väzbe v inej kauze.