Prežil osem mesiacov v udiarni, vyzeral ako zombie z hororu! Denné svetlo nevidel niekoľko mesiacov

2743

Vo štvrtok privolali obyvatelia obce Kecerovce v košickom okrese záchranárov k závažnému prípadu. Tým sa naskytol otrasný pohľad na muža, ktorý vyzeral ako živá mŕtvola. Mal veľmi silno začadenú pokožku a vidieť mu boli iba oči a zuby.

„Keby chcel niekto natáčať horor a ozval sa z Hollywoodu, tak tu majú ľudskú udiareň,“ komentoval prípad jeden z iniciátorov pomoci Viktor Valik. Rodina, o ktorej hovoril, totiž žila v utesnenej chatrči bez okien, kde kúrili v kachliach s nefunkčným komínom. Naviac ako palivo používali úplne čokoľvek vrátane plastov, odevov či topánok. Všetok dym sa teda valil dovnútra.

Marek, ktorý v tomto brlohu žil, dýchal toxický dym celé týždne a mal úplne začadenú pokožku. Vôbec nevychádzal na svetlo. Niet divu, že záchranári boli úplne šokovaní, keď ho zbadali. „Myslel som si, že je mŕtvy. Mal len otvorené oči,“ povedal Valik. „To nie je možné, aby niekto takto žil. Museli sme otvoriť, inak by sme sa tu fakt zadusili.“

Záchranári prišli na poslednú chvíľu. „Bol som osem mesiacov vo vnútri,“ priznal Marek, keď ho pripútaného na lôžko prevážali do nemocnice v Košiciach. „Z nášho pohľadu sa jedná o pomalú intoxikáciu splodinami horenia, avšak s nepriamym ohrozením života,“ oznámila lekárka záchrannej služby Ľubica Bajerovska.

Obyvatelia obce sú na rodinu naštvaní a tvrdia, že im akurát robia hanbu. Marekov brat sa ani nechcel nechať ošetriť a vyhlasoval, že chce naďalej žiť vo svojej chatrči.

Ocitli sme sa na psej zabíjačke! V rómskej osade pred ochranármi zvierat stiahli psa z kože

„Musíme pomáhať ľuďom, ale tým, ktorí si to vážia,“ vyjadril sa k prípadu starosta obce Miroslav Galas. Už skôr sa vraj bratom pokúšal pomôcť, ale márne. „Na vlastné náklady som im opravil dom. Kúpili sme im pec, ktorú ale hneď predali a postavili si vlastnú. Všetko, čo im dáme, ihneď predajú!“ Dodal starosta.