Prežila nehodu lietadla, prešli ju zavolaný hasiči: 10 najnešťastnejších úmrtí

1608

Smrť je sama o sebe tragickou udalosťou. Ako sa môžete dozvedieť v nasledujúcom článku, s niektorými ľuďmi si osud pohral ešte o niečo krutejšie.

1. Utopenie na párty plavčíkov

V roku 1985 sa v rekreačnom stredisku v New Orleans konala párty plavčíkov. Záchranári na konci júla oslavovali úspešné leto, v ktorom sa nikto neutopil. Bolo to prvýkrát, čo k niečomu takému došlo. Keď oslava skončila, štvorica plavčíkov upratovala bazén, keď objavila mŕtvolu Jerome Moodyho.

2. Strieľal po kaktuse, ten na neho spadol

David Grundman a James Joseph Suchochi si v roku 1982 vyšli na arizonskú púšť. Grundman začal pre zábavu strieľať po kaktuse saguaro. Rastlina stará niekoľko storočí, vážiaca cez 200kg a na výšku dlhá skoro osem metrov, sa nakoniec zrútila a spadla na Grundman.

3. Prežila nehodu lietadla, prešli ju hasiči

6. júla 2013 cestovala školáčka Ye Mengyuan spoločne so svojimi spolužiakmi a učiteľmi z Číny do Kalifornie, keď malo lietadlo nehodu. Dievčaťu sa podarilo prežiť, ale následne ju prešli hasiči, ktorí ju v nánosoch hasiacej peny prehliadli.

4. Predvádzala, ako zomrela jej sestra, sama pri tom zahynula

Yooket Pæn z thajskej dediny sa v apríli 1991 prechádzala blízkosti elektrického vedenia. Nešťastne sa pošmykla na blate a zabil ju upadli elektrický drôt. Ešte toho dňa ukazovala o päť rokov mladšiu Yooket Pan svojim susedom, ako k celému incidentu došlo. Sama sa ale pošmykla na blate a stretol ju rovnaký osud ako jej sestru.

5. Prepadla sa pod ním zem

V roku 2013 počul Jeremy Bush z predmestia Tampy Bay krik, ktorý vychádzal z obývačky jeho brata. Keď na miesto dorazil, objavil cez deväť metrov širokú dieru, v ktorej brat Jeff zmizol. Jeremy sa ihneď vrhol do sutín, ale muža nenašiel. Neobjavili ho ani privolaní záchranári. Ich monitorovacie prístroje ukazovali, že v diere sa nikto živý už nenachádza. Mŕtve telo sa nikdy nepodarilo nájsť.

6. Unikol z horiacej lode, po 41 rokoch zomrel na Titanicu

Ramon Artagaveytia z Uruguaja bol jedným zo 65 cestujúcich, ktorí prežili požiar a potopenie lode America. K tragédii došlo 24. decembra 1871 a muž ešte dlho po nej trpel posttraumatickou stresovou poruchou. V nociach sa prebúdzal spotený a kričal: „Horí!“ Bez záchranné vesty neabsolvoval ani tú najbezpečnejšiu jazdu na loďke. O 41 rokov neskôr svoj strach konečne prekonal a nastúpil na palubu parníku Titanic. Upokojoval sa, že Titanic má na rozdiel od America telegraf a pri možnej tragédii bude teda môcť komunikovať so svetom. Ako to nakoniec dopadlo, vieme všetci … A Artagaveytia nepatril medzi šťastné zachránených.

7. Pád do kanála s vriacou vodou

V decembri roku 2002 sa dvaja muži Michael Wright a Sean Doyle pobili na ulici kvôli žene. Wright strčil Doylea do päť metrov hlbokého kanála. Voda v ňom mala 148 stupňov. Záchranári sa k nemu dostali až po štyroch hodinách, keď jeho telo bolo už doslova uvarené. Doyle bol pritom ešte dlho po páde pri zmysloch.

8. Zomreli v leteckom simulátore

Lietadlo letiace z Wichita do Meny malo nehodu a narazilo do dvojposchodovej budovy leteckého strediska Flight Saftey Cessna Learning Center at Wichita’s Mid-Continent Airport. Zomreli aj traja ľudia, ktorí sa v „bezpečí“ leteckého simulátora učili lietať.

9. Vyhol sa elektrickému kreslo, zabila ho elektrina v cele

V roku 1983 bol dvadsaťdvaročný Michael Anderson Godwin odsúdený za vraždu. Pôvodný trest smrti na elektrickom kresle bol po odvolaní nakoniec zmenený na doživotie. V roku 1989 sedel na záchode vo svojej cele a snažil sa napojiť slúchadlá k televíznemu setu. Jeden z drôtikov ale nešťastnou náhodou prehrýzol a následný elektrický výboj ho zabil.

10. Spadla naň krava

Manželská dvojica z Brazílie pokojne spala, keď strechou nad ich spálňou preletela krava a zaľahla štyridsaťpäťročného muža. Ten ešte v poriadku došiel do nemocnice, kde si mysleli, že má iba zlomenú nohu. Počas čakania na doktora ale zomrel v čakárni na vnútorné krvácanie.