Nepríjemný zážitok majú za sebou obyvatelia chorvátskeho ostrova Korčula. Priamo pri pobreží zátoky Kneže totiž plával obrovský žralok! Išlo o žraloka modrého, ktorý sa zatúlal na plytčinu a nemohol sa dostať späť. Uvidieť tohto predátora na Jadrane je však našťastie naozaj vzácne. Podľa odborníka z Inštitútu oceánografie a rybolovu v Splite Bránka Dragicevica je šanca na stretnutie s nebezpečným žralokom asi taká, ako že vyhráte v lotérii.

Žralok modrý, ktorý sa objavil v zátoke Kneža, bol uväznený na plytčine, bol dezorientovaný a nemohol späť do mora. V prípade, že predátor uviazne na plytčine, sa podľa Dragiviće nedokáže dostať späť do hlbokej vody z dvoch dôvodov. Jednak pretože nemôže plávať dozadu a za druhé, pretože musí neustále plávať, aby mohol dýchať, a nemôže sa zastaviť.

Žralok zabíjal! V Karibiku našli mŕtvolu s odtrhnutou nohou!

„V takomto prípade je potrebné zvieraťu pomôcť, vytiahnuť ho a zaviesť kúsok hlbšie. Je však jasné, že to ľudia robia neradi, vzhľadom k tomu, že ide o žraloka,“ opísal odborník pre chorvátsky server Dnevnik. Žraloci modrí dosahujem dĺžky až troch metrov a vážiť môžu až 400 kíl.

Expert tiež uviedol, že žralok modrý má samozrejme veľké zuby a keď s ním budete zápasiť, tak vás uhryzne a môže vám ublížiť, nevyprovokovaný útok od neho ale skôr nehrozí.

Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!

Žraloci modrí sú navyše ohrozeným druhom, pretože sú obľúbení u lovcov. Každý rok lovci chytia 10-20 miliónov týchto zvierat. Ten, ktorý sa objavil pri plážach Korčule, mal ale šťastie. Rybári mu z plytčiny pomohli a pustili ho späť do mora.

Žralok odhryzol plavcovi penis. Prúd krvi zastavovali okoloidúci oblečením

Hoci je výskyt žralokov v Chorvátsku naozaj výnimočný a ešte výnimočnejšie je, ak na niekoho zaútočí, v minulosti sa niekoľko takýchto prípadov objavilo. „Posledný prípad útoku bol pred 10 až 15 rokmi. Vtedy na ostrove Vis zaútočil na slovinského potápačov,“ uviedol Dragovic.