Pri náraze luxusného elektromobilu do stromu za volantom nikto nesedel! Výsledok dvaja ľudia mŕtvi 

996

Dvaja muži zomreli pri zrážke vozidla Tesla S sa stromom neďaleko amerického mesta Houston. Podľa miestnej polície v aute ale nikto nesedel za volantom, informovala dnes agentúra Reuters. Tesla ani úrady pre cestnú bezpečnosť nehodu nekomentovali.

Podľa miestnych médií sa nehoda stala v sobotu. Voz išiel vysokou rýchlosťou, keď nezvládol zákrutu a narazil do stromu. Po uhasení požiaru polícia našla pozostatky dvoch mužov – jeden sedel v prednej časti na sedadle spolujazdca a druhý v zadnej časti vozidla.

Tesla Model S sa zrazila s kamiónom vo vysokej rýchlosti

Nehoda sa stala v období, kedy sa kvôli niekoľkým nehodám zvýšila pozornosť voči systému poloautomatického riadenia americkej automobilky. Americké cestné úrady prešetrujú niekoľko desiatok nehôd vozov Tesla.

Tesla uvažuje o celoživotnom poistení a údržbe v cene

Americká firma vyvíja vozidlo s plne automatizovaným systémom riadenia. Od toho si šéf Tesly Elon Musk sľubuje veľký obchodný úspech a tiež väčšiu bezpečnosť prevádzky vďaka zmenšeniu vplyvu ľudských chýb na riadenie. Než bude systém plne automatického riadenia zavedený do prevádzky, bude musieť prejsť náročnými bezpečnostnými testami a reguláciami.

Vražedné auto otočil na diaľnici do protismeru starosta Trnovca! Zabil Lukáša (†23) pri čelnej zrážke