Pri nelegálnych pretekoch v centre Berlína spôsobili smrť muža! Dostali doživotie!

630

Na doživotie poslal dnes nemecký súd do väzenia dvoch mladých mužov, ktorí v roku 2016 pri nelegálnych pretekoch v centre Berlína spôsobili dopravnú nehodu, pri ktorej zomrel 69-ročný muž. Usvedčení boli Marvin N. a Hamdi H. v opakovanom procese z vraždy.

Podobný rozsudok bol v tomto prípade vynesený už vlani, najvyšší súd ho ale zrušil a nariadil nový proces. Najvyšší súd sa bude musieť zaoberať aj dnešným rozsudkom, jeden z obhajcov už totiž požiadal o revíziu.

Mladí vodiči v noci na 1. februára 2016 na triede Kurfürstendamm v centre Berlína sa pretekali so svojimi autami. Počas šialenej jazdy prešli v rýchlosti až 170 kilometrov za hodinu niekoľko križovatiek na červenú. Na jednej z nich spôsobili haváriu, pri ktorej na mieste zomrel 69-ročný vodič iného vozidla, ktorý vošiel do križovatky na zelenú.

 Účastníci nelegálnych pretekov dostali doživotie 

Vo februári 2017 nad mladými mužmi krajinský súd v Berlíne vyniesol trest doživotného väzenia, keď klasifikoval ich skutok ako vraždu. Nemecký najvyšší súd ale vlani v marci tresty zrušil. Rozsudok podľa neho nebol dostatočne zdôvodnený, a preto nariadil nový proces. Sudca ale nakoniec aj v ňom konštatoval rovnako – doživotie.

Keď policajti naháňajú celebrity za volantom. Čo o nich prezradili

Podobne ako v prvom rozsudku z minulého roka krajinský súd v Berlíne považuje v tom dnešnom za preukázané, že mladíci jednali s vedomím toho, že môžu spôsobiť smrť tretej osoby.

„To, čo sa stalo, nemalo s nedbalosťou nič spoločné,“ uviedol sudca. „Obžalovaní si z ničotných pohnútok zahrávali s životom iných ľudí,“ dodal. Mužov označil za sebestredných a bezohľadných.

ČR: Polícia si na preteky milionárov Diamond Race posvietila už na štarte

Rovnako ako prvým rozsudkom sa bude musieť aj tým dnešným zaoberať najvyšší súd. Jeden z obhajcov totiž okamžite po skončení procesu oznámil, že aj tentoraz sa rozhodol požiadať o revíziu rozsudku.

Vládca Turkménov osedlal koňa a vyhral v závode 11 miliónov dolárov