Najhľadanejšieho sériového vraha Ameriky hľadá 1200 policajtov.Jedným z najhľadanejších zločincov Ameriky sa koncom júna stal 39-ročný Mexičan Rafael Resendez-Ramirez, prezývaný ako vrah zo železnice.

Niekoľkokrát trestaný za násilnosti, krádeže a znásilnenia, sa vydal na vražednú púť štátmi Texas a Kentucky, kde po sebe zanechal šesť mŕtvol.

Patril do zoznamu desiatich najhľadanejších mužov FBI v Spojených štátoch, meral necelých 160 centimetrov a patrí k zjavom, ktoré si v dave takmer nikto nevšimne. Nenápadný, tichý a trochu ošúchaný snedý človiečik sa však v príhodných okamihoch menil na surovo vraždiacu beštiu. V celej oblasti ho naháňalo takmer 1200 policajtov, na jeho hlavu bola  vypísaná odmena 60 tisíc dolárov. Americkí kriminalisti sú presvedčení, že sa pohyboval vlakom alebo peši po koľajniciach a keď videl neďaleko vhodnú príležitosť, zaútočí.

Jeho prvou obeťou sa 29. augusta 1998 stal 21-ročný študent univerzity v Kentucky Chris Maier. Spolu so svojou priateľkou sa prechádzal popri železničných koľajach, keď ich Ramirez z ničoho nič napadol. Najskôr údermi do hlavy surovo zavraždil chlapca, potom sa vrhol na dievča, ktoré tiež surovo zbil a potom znásilnil. Nazdával sa, že už je mŕtva a z miesta činu pokojne odišiel. Dievčine sa však zázrakom podarilo zachrániť, skrvavená a dobitá našla pomoc v neďalekom dome. Ostatné obete však už toľko šťastia nemali.

This is an undated photo of Dr. Claudia Benton, taken from the America's Most Wanted website. Benton, the Baylor College of Medicine physician found sexually assaulted, stabbed and beaten to death inside her home near railroad tracks on Dec. 17, 1998 is one of eight victims allegedly killed by Rafael Resendez-Ramirez, the train-riding fugitive suspect who surrendered to authorities Tuesday, July 13, 1999 in Texas. (AP Photo/America's Most Wanted)
Claudia Bentonová

V decembri toho istého roku ktosi prepadol v jej dome v Houstone 39-ročnú lekárku Claudiu Bentonovú. Dopichal ju na smrť nožom, znásilnil a z domu odniesol cennosti. Polícia našla na mieste činu odtlačky prstov, patriace Resendezovi-Ramirezovi.

 

 

 

 

 

 

norman-karen-sirnic
Karen a Norman Sirnicovci

Ďalšími obeťami sa stali začiatkom mája 46-roční manželia Karen a Norman Sirnicovci. Vrah ich prepadol v spánku a v posteli im obom rozdrúzgal hlavy kladivom, ktoré zobral z garáže. Mŕtvoly objavili susedia o tri dni, keď sa manželia nedostavili na pravidelnú omšu v miestnom kostole. Hrozný čin sa odohral v dedinke Weimar blízko železničnej trate z Houstonu do San Antonia a polícia v spálni obetí znovu objavila odtlačky prstov, patriace 39-ročnému Mexičanovi.
Polícia si už vtedy začala byť vedomá, že má do činenia s mimoriadne nebezpečným, surovým vrahom, ktorý bude v zabíjaní pokračovať až kých ho nechytia. A mali pravdu. O niekoľko týždňov neskôr, 4. júna, uderil vrah zo železnice znovu. Tentoraz sa obeťou stala 73-ročná dôchodkyňa Josephine Konvicková, ktorú našli brutálne ubitú k smrti v jej dome, vzdialenom iba päť kilometrov od rezidencie manželov Sirnicovcov. A znova si vrah nedal ani tú námahu, aby zakryl stopu a odstránil svoje odtlačky prstov.

Resendez Ramirez 1
Jeho poslednou obeťou je 26-ročná učiteľka základnej školy v Houstone Noemi Dominguezová, ktorú našli zavraždenú rovnakým spôsobom – surovými údermi do hlavy – v jej spálni.
Dve desiatky lokálnych policajných zborov spojilo svoje sily a snažili sa zabrániť neľútostnému vrahovi v jeho ďalšom vyčíňaní. Je jasné, že ide o to, kto z koho. Bolo im zrejme, že Resendez-Ramirez nedokáže ovládať svoje sadistické pudy a bude vraždiť, až kým neskončí za mrežami. Dovtedy však budú obyvatelia Texasu a Kentucky žiť v neistote a strachu.

Ramirez nakoniec skončil na elektrickom kresle 27. júna 2006