Nemá ešte ani dva roky a už dokázal sám prežiť neuveriteľné tri dni v drsnej prírode! Malý chlapec Kenneth Howard z Kentucky v Spojených štátoch si hral na záhrade, keď náhle zmizol. Záchranári ho našli o tri dni neskôr živého a zdravého v horách.

»Pravý horal z Kentucky!« Tak začal prezývať jeden záchranár malého Kennetha Howarda, ktorý dokázal prežiť neuveriteľné tri dni sám v prírode. Kenneth, ktorý má ešte len dvadsaťdva mesiacov, sa hral v nedeľu na záhrade pri rodinnom dome v meste Magoffin County. Bolo pol ôsmej večer, keď ho jeho otec, ktorý bol blízko, naposledy videl a potom chlapec náhle zmizol. „Bolo to ako by sa jednoducho vyparil. Náhle bol preč,“ uviedla jeho mama Samantha Moorová v rozhovore pre televíznu stanicu WTVQ.

Rodina našla po mesiacoch strateného syna. Až genetický rozbor po rokoch odhalil, že to bolo cudzie dieťa

Zdesení rodičia okamžite zavolali na políciu a po malom Kennethovi začali pátrať nielen záchranné zložky, ale aj dobrovoľníci. Po batoľaťu sa pátralo neuveriteľných šesťdesiatsedem hodín. Ako hodiny beznádejného pátranie ubiehali, nikto už nedúfal, že by sa chlapec mohol nájsť živý. V stredu o druhej hodine však záchranári v horách počuli detský plač.

Stratené dievčatko (†7) našli mŕtve vo Viedni v smetiaku s odrezanou hlavou!

Chlapec bol nájdený necelých 5 kilometrov od domova. Napriek tomu, že bol dehydrovaný, bol Kenneth úplne v poriadku. „Bol som tak šťastný. Najlepšia vec, ktorá sa stala v mojom živote,“ povedal jeho otec Elden Howard pre televíznu stanicu WYMT.