Príbeh vraha: JOHN DU PONT ako jediný zo 400 najbohatších Američanov bol odsúdený za vraždu

6221

Príbeh vraha, ktorý bol aj sfilmovaný

Známy americký milionár John Du Pont zavraždil na pozemku svojho sídla Davida Schultza, olympijského víťaza a majstra sveta v zápasení, ktorý u neho býval. K vražde došlo v januári roku 1996. Du Pont sa potom vo svojom dome zabarikádoval a odstreľoval policajtov, ktorí dom obkľúčili. Po dvoch dňoch sa vzdal. Vzhľadom na fakt, že psychiatri potvrdili, že je duševne chorý, dostal len 30 rokov a nie trest smrti…
John Du Pont mal napriek faktu, že si odpykával ťažký trest za múrmi pennsylvánskej väznice naďalej nesmierny finančný a teda aj mocenský vplyv. Zariadil, aby dom zostal v jeho vlastníctve a za jeho udržovanie platil všetky výdavky. Všetko riadil z vlastnej úradovne priamo vo väzenskej cele.
Jeho príbeh bol sfilmovaný
(22. novembra 1938 – 9. decembra 2010)
Filantrop a dedič rodiny rodinného majetku Du Pont bol ornitológom, filatelistom, filantropom, športovým nadšencom a amatérskym zápasníkom. V roku 1972 založil Du Pont prírodovedecké Delaware Museum a prispieval Villanovej univerzite a ďalším inštitúciám.
Stal sa významným podporovateľom amatérskych športov v Spojených štátoch a sponzorom USA v zápasení.
V deväťdesiatych rokoch mali jeho priatelia a známi obavy z jeho nebezpečného a paranoidného správania, ale jeho bohatstvo ho chránilo. 25. februára 1997 bol odsúdený za vraždu Dave Schultza. Zomrel vo väzení vo veku 72 rokov 9. decembra 2010. Bol jediným členom 400 najbohatších Američanov z Forbesu, ktorí boli odsúdení za vraždu.
Príbeh bol aj sfilmovaný