Príbeh vraha: „Kto mi vezme chlapca, toho zabijem!“

1980

avizo vrahKeď sa Gabriele po druhýkrát vydávala, netušila, že jej nový manžel nemá iba dobré vlastnosti. Bol panovačný a cholerik. Nemal rád zmeny a najradšej bol doma. Ani raz nešiel so svojou ženou na dovolenku. Vždy neúnavne pracoval vo svojej záhrade. Žena sa cítila byť zanedbávaná. Bola rozhodnutá manžela opustiť. Ale Horst ju uhovoril. O rok neskôr sa im narodil syn Til. Horst venoval svojmu synovi každú voľnú chvíľku. „Jeho“ syn bol pre neho najdôležitejší. „Kto mi vezme chlapca, toho zabijem!“ prehlásil mnohokrát pred svojimi priateľmi.
Ale manželská kríza sa prehlbovala. Horst škaredo vykrikoval na celú ulicu a o problémoch rodiny vedela celá dedina. Gabriele začala vravieť, že s Tilom odídu a začnú nový život.

Otec si však na syna robil nárok.

killer 3Manželská zvada o dieťa skončila krvavou tragédiou. Raz večer došlo medzi nimi k poslednej zvade. Horst ustavične obviňoval manželku a sám sa cítil nevinný. Bez akejkoľvek príčiny jej vykrikoval, že má milenca. Gabriele obvinenie popierala. Muž sa bez slova obrátil a šiel do pivnice. Zatiaľ čo sa Til hral v záhrade so synom od susedov, nič netušiaca matka ostala v kuchyni. Horst sa vrátil s namierenou pištoľou a bez váhania vystrelil na svoju prekvapenú obeť. Smrteľne zranená Gabriele padla na zem. Keď Horst Diez uvidel krvou zaliatu mŕtvolu svojej ženy, zachvátila ho ľútosť a pocit viny. Vzlykajúc od žiaľu zalarmoval políciu.
Počas štvordňového súdneho pojednávania, v ktorom svedčilo 17 svedkov, Horsta Dieza odsúdili na osem rokov väzenia. Privolaný súdny znalec psychiatrie nenašiel nič, čo by súd mohol zohľadniť ako poľahčujúcu okolnosť.
Otec milovaného syna si teraz odpykáva svoj trest za mrežami. Malý Til našiel svoj nový domov u Gabrielinej sestry.

HORST DIEZ 104 1299