Tento rok by mal už tridsaťpäť rokov, možno by mal vlastnú rodinu a žil by šťastný život. Osud tomu ale chcel inak. Malého Tomáška B. (†10) z Ostrova znásilnil a brutálne zavraždil pedofil František Kahánek. Hlavný podozrivý vo väznici neprežil ani 24 hodín. Jiří Kajínek prípad pripomenul v súvislosti s Jozefom Kučom, ktorý utýral malého Marečka z Loun a údajne spáchal samovraždu. V prípade Kahánka ale všetko nasvedčuje tomu, že vlastnou rukou zo sveta neodišiel.

Na 20. marca roku 1995 nikdy nezabudnú obyvatelia Ostrova na Karlovarsku. Vtedy sa tam stratil školák Tomáš B. (†10). Všetci po ňom pátrali, ľudia tlačili jeho podobizne a hľadali ho, ako to len šlo. Polícia vtedy povedala, že sa nemohol stať obeťou pedofila, vraj v rajónu žiadneho nemá.

Lenže sa mýlili. Telo ubodaného a znásilneného chlapčeka sa našlo 400 metrov od jeho domu v byte recidivistu Františka Kahánka. Sám Kahánek sa potom schovával v lesoch, po dvoch týždňoch ho ale dostihla polícia. Ako uviedol portál Dnes, mal chlapca znásilniť a dobodať bajonetom.

 Neprežil noc vo  väzbe 

Muž podozrivý z brutálneho činu potom putoval do väzobnej väznice v Hornom Slavkove. Podľa Jiřího Kajínka bol vrah dieťaťa zabitý dozorcami, tí sa však pred súdom úspešne obhájili a za vraždu neboli nikdy odsúdení.

Údajného vraha Kristíny († 10) vítali spoluväzni revom a skandovaním“Hoď si to! Zdochneš!“

Motív mal byť v tom, že aj otec obete pôsobil ako dozorca v tej istej väznici. Zranenia, ktoré údajný vrah utrpel, vyplývalo, že Kahánek dostal, čo preto. Web Dnes.cz uviedol, že pri pitve lekár mal zistiť, že mal opuch na mozgu pri krvnom výrone, utrpel aj obojstranné zlomeniny rebier, hrudného koša a mnoho podliatin.

Vtedajší riaditeľ väznice novinárom povedal, že Kahánek sa pošmykol v sprchách na mydle. Minister vnútra, ktorý do väznice prišiel, ho odvolal a neskoršie posudky vylúčili, že by k zraneniam, ktoré pedofil utrpel, mohlo dôjsť týmto spôsobom.

Sadistického vraha dvojročného Marečka pochovali v bielej rakve ako nevinného. Zdrvená vrahova matka sa niekoľkokrát zrútila

Dozorcovia potom skončili pred súdom. Boli obžalovaní z ublíženia na zdraví s následkom smrti a zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Hrozilo im za to päť až dvanásť rokov väzenia. Usvedčený bol len jediný, Roman H., ktorý sa podľa portálu priznal, že muža udrel do brucha. Dostal polročné podmienku. Ak niekto Kahánkovu smrť skutočne zavinil, zostal nepotrestaný.

Smrťou sa skončil prvý deň vo väzení aj pre odsúdeného vraha Josefa Kuča (†21) – ten na smrť utýrala ešte len dvojročného Marečka. Podľa všetkého Kuča spáchal samovraždu!