Psí hrdina zachránil svojho pána. Útočník mu zarazil nôž do hlavy

1325

V hlavnom meste Juhoafrickej republiky sa stal terčom ozbrojeného útoku Gino Wensel (40), ktorý práve cvičil svojho nemeckého ovčiaka menom Duke. Neznámy muž ho napadol sa steakovým nožom v ruke. Verný štvornohý priateľ však ani na sekundu nezaváhal a násilníkovi sa postavil do cesty. Ten mu však plnou silou zarazil bodnú zbraň do lebky. Ani potom však neprestal Duke svojho pána brániť. Keď muž utiekol, pes skolaboval.

Nezamestnaný Gino Wensel (40) bol venčiť svojho nemeckého ovčiaka Duka blízkosti Kapského mesta. Náhle si všimol, ako sa k nemu blíži neznámy muž sa steakovým nožom v ruke. Odvážny Duke vyceril svoje tesáky a začal na útočníka vrčať. Ten mu však zasadil nožom takú ranu do hlavy, že mu nôž zostal trčať z lebky. Ani potom sa však psí hrdina nevzdal a nakoniec násilníka zahnal. Následne však skolaboval.

Pes na Novom Zélande náhodou strelil svojmu pánovi do zadnej časti tela

Gino si myslel, že jeho verný priateľ je mŕtvy, potom si ale všimol, že stále dýcha, a zavolal svojmu kamarátovi, s ktorým Duka previezli na charitatívnu veterinárnu kliniku v Kapskom meste. „Ten chlap chcel môjho psa zabiť. Všade sa tu potuluje veľa gangstrov a zlých ľudí. Neviem, či ma chcel okradnúť alebo napadnúť. Celkom iste ale viem, že Duke nikdy nikomu nedovolí, aby mi ublížil,“ povedal Gino Wensel.

Hovorca kliniky Allan Perrins oznámil: „Duke utrpel veľmi silný úder a nie je pochýb, že ho útočník chcel zabiť. Bol veľmi blízko smrti. Opakovane upadal do bezvedomia. Museli sme mu podať sedatíva na utlmenie bolesti. Vykonali sme RTG, aby sme zistili, či čepeľ nezasiahla mozog.“

Pitbulteriér si otvoril sám dvere na byte a šiel sa vyvenčiť

Snímok našťastie ukázal, že hoci bola špička noža 7 cm hlboko, po náraze do lebky sa ohla a mierila k pravému oku. Mozog minula iba o pár milimetrov. „Dr. Zheneta Stoynová bezodkladne čepeľ bezpečne vyoperovali a hlbokú ranu zašila. Duke sa zo zranenia zázrakom spamätal cez noc a na druhý deň sa stretol s pánom,“ doplnil Perrins.

„Gino je nezamestnaný a nedostatočne finančne zabezpečený, preto sme po ňom nechceli zaplatiť. Aj keď nemá veľa peňazí, všetky svoje úspory investuje na Duka. Majú medzi sebou naozaj silné puto,“ dodal hovorca kliniky, ktorá funguje len vďaka dobrovoľným príspevkom miestnych obyvateľov.

Nenechám ťa v tom! Verný psík odmietal opustiť na Štedrý deň svojho zraneného pána