Sexi ryšavo Anne Chapmanovej (40) sa prezýva „Červená volavka“. Do povedomia verejnosti sa dostala v roku 2010, kedy bola v New Yorku zatknutá za špionáž pre Rusko a spolu s deviatimi ďalšími agentmi deportovaná do Ruska. Po návrate do vlasti dostala agentka štátne vyznamenanie a rozbehla kariéru modelky a influencerky. V súčasnej dobe je Anna populárnou TV moderátorkou.

Pozadie príbehu najznámejšej ruskej agentky, ktorú Kremeľ vyslal do USA ako špiónku, sa svet dozvedel roku 2010. Anna Chapmanová (40), kráska s ohnivou hrivou, sa v USA vydávala za Američanku a zároveň niekoľko rokov posielala spravodajské informácie do rodného Ruska.

Anna sa pred okolím maskovala ako chameleón. Bohatým Rusom, ktorí žili v USA, sprostredkovávala predaj nehnuteľností. Tým sa dostávala do styku so známymi a vplyvnými ľuďmi. Na prospech jej bola aj krása. Sexi ryšavka s ideálnymi telesnými proporciami 90-60-90 sa v roku 2010 dokonca objavila na obálke pánskeho magazínu Maxim a bola zaradená do rebríčka 100 naj sexy žien Ruska.

 Skoro zviedla člena Obamovho  kabinetu 

Podarilo sa jej dokonca dostať sa do blízkosti bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. Podľa britského denníka Daily Mail sa pokúšala zviesť jedného z členov Obamovho kabinetu. Keby sa jej to vtedy podarilo, mohla sa dostať k veľmi citlivým interným informáciám, ktoré by pre Kremeľ boli kľúčové.

Ruskí špióni medzi utečencami zaútočia! Varujú české tajné služby 

Aj keď sa niekoľko rokov dokázala dokonale kryť, americká FBI si na ňu nakoniec došliapla. V júni 2010 ju jeden z agentov americkej tajnej služby kontaktoval pomocou tajného kódu, ktorý poznal len bývalý ruský plukovník Alexander Potejev, ktorý ruskú špionážnu skupinu zradil. V Moskve bol neskôr v neprítomnosti odsúdený na 25 rokov odňatia slobody za velezradu. Žena reagovala a tým sa prezradila. Následne bola spolu s ďalšími deviatimi ruskými agentmi deportovaná späť do vlasti. Boli vymenení za niekoľko amerických špiónov, ktoré vo svojej krajine objavilo Rusko.

Zomrela legenda! Jeden z najviac utajovaných špiónov Československa včera zomrel! 

 Preslávil ju film aj sociálne  siete 

V rodnej vlasti na Annu čakali pochvaly, a dokonca štátne vyznamenania. To jej udelil bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev.

Ruská špiónka Chapmanová rozprávala v prvom interview o láske

Príbeh Anny Champanovej podľa mnohých pripomína hollywoodsky špionážny thriller Červená volavka (Red Sparrow) z roku 2018. Aj keď je dej filmu podľa tvorcov fikciou, mnohí sa domnievajú, že ústredná filmová hrdinka Dominika Egorová (stvárnená herečkou Jennifer Lawrencovou) v mnohých aspektoch je podobná skutočnej bývalej ruskej špiónke.

V súčasnej dobe Anna pracuje ako moderátorka vlastného televízneho programu a influencerka. Na sociálnej sieti Instagram má vyše pol milióna sledujúcich.

SÚDY: Šťastný: Široký je nebezpečným človekom a bol komunistickým špiónom