Tragicky dopadla rodinná dovolenka na rieke Belá. Rodina doplatila neopatrnosťou na dravej rieke smrťou matky (+37). Ostatní členovia rodiny z Bratislavy našťastie smrti unikli. Sú traumatizovaní, ale nažive. V rafte okrem otca bol 3-ročný chlapec a dve dievčatká (7 a 8).

K drsné nehode došlo v sobotu popoludní v okrese Liptovský Mikuláš. Záchranári vynaložili všetko úsilie, aby zachránili ženu, ktorú uniesol po prevrátení člna prúd. Našli však už len jej mŕtve telo. Bolo zaklinené pod kmeňom stromu, ktorý bol spadnutý cez koryto rieky. Keď strom nadvihli, rieka vydala telo.

Rodičov mali s raftovaním dostatok skúseností, o čom svedčia aj ich fotky na sociálnej sieti.

Všetci krútia hlavou, do akého bláznovstvo sa rodičia s deťmi pustili. V nafukovacom člne sedel aj ich ešte len trojročný syn a dve malé dcéry. Deti mali na sebe našťastie záchranné vesty, preto sa ich podarilo zachrániť, a boli odvezené do nemocnice v Martine.

K tragédii došlo na najťažšom úseku dravej rieky zvanom Dovalovo. Čln podľa všetkého narazil do spadnutých konárov. Dravá rýchlosť zákerného toku potom urobila svoje. Telo matky bolo po niekoľkých hodinách nájdených pod stromami. Podľa vyjadrenia odborníkov bola chyba v neuváženom splavovanie nebezpečnej rieky úplne na vlastnú päsť. Kvôli riskantnému správaniu prišli tri malé deti o mamičku.