Americkí policajti v spolupráci s FBI zadržali štvoricu, ktorá čelí obvineniu z ukradnutia hotovosti počas údržby peňažného automatu. Jeden muž zo skupiny pred niekoľkými mesiacmi vydal hudobný klip, v ktorom o zločine rapuje a prosí boha, aby nešiel do väzenia.

Mestská polícia v Nashville uviedla, že v pondelok 6. júna ozbrojená štvorica prepadla technika bankomatu, ktorý vykonával pravidelnú údržbu stroja. Podozrivými sú Ladesion Riley (30), Darius Dugas (27), Sashondre Dugas (32) a Christopher Alton (27). Všetci štyria údajní zlodeji pochádzajú z Houstonu, informoval server New York Post.

Najlepšia obrana pri vyberaní peňazí z bankomatu

Členovia skupiny pristúpili zozadu k technikovi a povedali mu, „aby nerobil hlúposti a vydal im peniaze“. S hotovosťou nastúpili do pripravených vozidiel a odišli. Jedno z vozidiel, Hyundai Elantra, si pred lúpežou prenajali v autopožičovni. Polícia vďaka vrtuľníku vystopovala obe vozidlá unikajúce do susedného Tennessee, kde sa na noc ubytovali v moteli.

Nahý muž si zmýlil bankomat so spálňou, nohavice zavesil na bankomat ponožky a obuv uložil na radiátor a bankovky ležali obďaleč

Druhý deň ráno Riley a súrodenci Dugasovci nastúpili do Jeepu, zatiaľ čo Alton vyšiel v Hyundai opačným smerom. Krátko potom polícia a zástupcovia FBI obe autá zastavili a všetkých podozrivých zatkli. V autách objavili scudzenú hotovosť.

Dobroprajný bankomat vyplácal ľuďom viac, ako chceli. Klienti si výbery užívali až do vyčerpania automatu

Riley, ktorého rapové meno je 213 Jugg god, vydal minulý mesiac na YouTube pieseň s názvom „Make It Home“, v ktorej sa chváli vykrádaním bankomatov. „Jugging“ je slangový výraz na sledovanie nič netušiacich obetí za účelom ich okradnutia. Okrem vykrádania bankomatov sa Riley v piesni modlí, aby ho nezastavila polícia.

Švédski lupiči chceli vykradnúť bankomat, vyhodili budovu do povetria

Podľa väzenských záznamov, ktoré houstonskí policajti zdieľali na svojich sociálnych sieťach, bol Riley v čase lúpeže prepustený na kauciu kvôli prebiehajúcemu obvineniu. Riley a ďalšie tri osoby sú obvinení na federálnej úrovni. FBI preveruje, či sa skupina nedopustila lúpežných prepadnutí aj v iných častiach krajiny.