Ratajkowski: Nepáči sa mi, že sa na ženy pozerá inak ako na mužov

1715
foto: instagram

Topmodelke Emily Ratajkowskej (25) sa nepáči, že sa na mužov a ženy nahliada rozdielne. Kým určité správanie je u muža v poriadku, žena je za neho automaticky „kameňovaná“. „Keď sa odviaže muž, je to v poriadku. Keď ale žena, hneď sa na ňu ľudia pozerajú cez prsty,“ myslí si Emily.

O tomto probléme Ratajkowski hovorila už v minulosti. Teraz sa k nemu opäť vyjadrila v rozhovore pre magazín Glamour.

„Sedemdesiattriročný Mick Jagger stále nosí rozopnutú košeľu a ukazuje svoj hrudník. Všetci to berú tak, že to k nemu patrí a je to predsa rocker a je to súčasť jeho imidžu a kapely. Keď si ale päťdesiatosemročná Madonna na seba vezme oblečenie, v ktorom ukazuje väčšiu časť svojho tela, hneď je na ňu poukazované, ako na zúfalku. Ale pritom je to tiež súčasťou jej imidžu. Je to nespravodlivé,“ oznámila Emily, ktoréj sa skrátka nepáči, že muži sú za frajerov a ženy za úbohé a zúfalé.

emily-01    „Prečo je Jagger oslavovaný a do Madonny sa navážajú? Nechápem to,“ rozčúlila sa modelka. Sexizmus ju dokáže rozčúliť do nepríčetnosti.

„Nemusíme sa neustále za niečo ospravedlňovať a vysvetľovať svetu, prečo sme urobili to a prečo sme sa obliekli tak a nie inak. Je to naša vec. Môžeme si robiť, čo chceme. Všetci máme rovnaké práva,“ doplnila.

A že sa nehanbí ukazovať svetu svoju postavu a dávať na obdiv ženskosť, ukazuje každý deň na sociálnej sieti, kam pridáva fotografie v plavkách a nebojí sa ani tých viac odhalenejších.