Realitný magnát strávil štyridsať rokov na úteku! Za vraždu priateľky dostal doživotie

697

Amerického realitného magnáta Roberta Durst (78) odsúdili na doživotie za vraždu blízkej priateľky, ktorej sa dopustil v roku 2000. Kalifornský sudca vyniesol rozsudok v piatok krátko po polnoci stredoeurópskeho času. Porota v Los Angeles uznala milionára vinným z vraždy už v septembri.

Durst (78), ktorý má chatrné zdravie, podľa prokuratúry pred viac ako dvoma desaťročiami vtedy 55-ročný Susan Bermanová strelil zozadu do hlavy v jej dome v Beverly Hills. K činu ho mali viesť obavy, že žena úradom prezradí, že mu poskytla falošné alibi. Durst strávil posledných štyridsať rokov prevažne na úteku, a to od doby, čo v roku 1982 bez stopy zmizla jeho manželka.

Milionára zatkli v roku 2015 v predvečer vysielania záverečnej epizódy seriálu Nevyjasnené zločiny Roberta Dursta z produkcie HBO. Mikrofón z natáčania, ktorý mal na sebe pripnutý, vtedy zachytil jeho samovravu v kúpeľni. „Čo že som to sakra urobil? Všetky som ich zabil, samozrejme,“ hovoril si pre seba.

Miliardár Durst sa priznal omylom! Myslel si, že sa na neho zákon nevzťahuje. Mýlil sa, uznali ho vinným z vraždy 

Hoci Durst čelil v terajšom procese len obvineniu z vraždy Bermanovej, prokuratúra sa domnieva, že zavraždil ďalších dvoch ľudí – svoju manželku a suseda v Texase, ktorý podľa prokuratúry odhalil Durstovu identitu a ktorý bol nájdený rozsekaný na kusy v roku 2001. Milionár sa k zabitiu suseda priznal pred texaským súdom, ten ho však oslobodil s tým, že Durst konal v sebaobrane.

Záhadná smrť manželky miliardára! Zahynula v luxusnej vile na Menorke

Príbuzní Bermanovej, ktorí prehovorili na súdnom vypočutí, Dursta vyzvali, aby prezradil, kde telo svojej ženy ukryl. Rodina zároveň prejavila ľútosť nad tým, že Bermanová podľa dôkazov predložených pred súdom poskytla Durst falošné alibi práve v prípadu zmiznutia jeho manželky.

„Mal by nám povedať, kde telo (jeho manželky Kathleen McCormacková) je, aby sa to pre jej rodinu uzavrelo,“ povedal bratranec obete David Berman.

Vražda jedného z najbohatších ľudí! Dobodali ho v jeho luxusnom sídle!

Durst je vnukom zakladateľa realitného impéria Durst, ktorých prominentná newyorská spoločnosť stojí mimo iného za niekoľkými ikonickým mrakodrapmi na Manhattane. Firmu ale dávno opustil.

Slovenskú podnikateľ Majsky skončil v českej base! Na Slovensko ho nevydajú