Chladnokrvná vražda štyridsaťsedemročného Jozefa P. šokovala celé Slovensko. Dvaja mladíci Rudolf Dorčík (20) a Milan Jesenský (22) v meste Martin vlani vo februári vylákali muža do starého vojenského krytu pod zámienkou popíjania alkoholu. Tam ho ale obzvlášť brutálnym spôsobom zavraždili! Chceli vedieť, aké to je niekoho zabiť a tiež vraj vidieť ľudský mozog. Najvyšší súd nemal ani s jedným vrahom zľutovania. Dorčík dostal doživotný trest a Jesenský si v base odsedí dvadsaťpäť rokov.

Hoci obom vrahom súd v Pezinku uložil už 15. októbra 2021 tresty od dvadsiatich do dvadsaťštyri rokov, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal v prípade odvolania. Tresty boli podľa neho veľmi mierne. Nie je sa čomu diviť. Dorčík sa mal po brutálnej vražde kamarátom zveriť, že by vraždil zas. Človeka by vraj zabil aj pre peniaze. A čo viac, obaja aktéri sa mali s mŕtvolou nebohého Jozefa fotiť.

Rodičia zavraždeného Jozef volajú po spravodlivosti! Stal sa obeťou mladíkov, ktorí si chceli vyskúšať vraždu.  

Prípad tak putoval na najvyšší súd. Odvolacia inštancia Lipšicovi vyhovela. Jesenský dostal dvadsaťpäť rokov, a Dorčík dokonca doživotie. Stal sa tak najmladším doživotne odsúdeným väzňom na Slovensku.

Ako už predtým sme informovali, motív a vykonanie brutálneho činu, ktorý spáchali vlani vo februári dvaja mladíci v obci Martin, šokoval aj skúsených kriminalistov. Páchatelia si vyhliadli Jozefa ako náhodnú obeť a vylákali ho do opusteného krytu na okraji mesta.

Iný kraj iný mrav! Otec odrezal sedemnásťročnej dcére hlavu a prechádzal sa s ňou v uliciach. Dôvod. nemal rád priateľa svojej dcéry

Spoločne tam potom popíjali vodku, ale štyridsaťsedemročný Jozef sa už domov nevrátil. Popíjanie alkoholu sa zvrhlo v krvilačnú bitku. Vrahovia mali štyridsiatnikovi oznámiť, že čoskoro zomrie! Na to sa ho mali opýtať, aké to je vedieť, že prežíva posledný deň v živote.

Sériový vrah sa stal obeťou vraždy!

Obaja vrahovia následne Jozefa brutálne zmlátili ako päsťami, tak dreveným hranolom. Aby sa uistili, že je mŕtvy, podrezali mu hrdlo. Jeden z aktérov sa potom rozhodol, že chce vidieť mozog a nebohého muža začali rezať do hlavy.