Biologickí rodičia poňali kvôli podobnosti oboch dievčat podozrenie, že by mohlo ísť o ich stratenú dcéru. Následné policajné vyšetrovanie a testy DNA skutočne potvrdili, že dievčatá sú sestry.

Päťdesiatjedenročná únoskyňa, ktorá podľa súdu dievčatko tri dni po jej narodení uniesla z pôrodnice, vypovedala, že po niekoľkých potratoch prišla o nádej, že by mohla mať svoje vlastné deti. Odmietla však, že by dievčatko uniesla.

Podľa jej verzie dieťa dostala od neznámej ženy menom Sylvie na autobusovej stanici. „Nikto teraz neverí, že ja sama som obet. Bola som oklamaná. Nevedela som o únose,“ povedala predtým BBC. Sudca však nepresvedčila a ten ju za únos odsúdil na desať rokov väzenia.

Na verejnosti je nájdená dcéra známa ako Zephany Nurseová. Toto meno jej dali rodičia a používali ho aj médiá po jej zmiznutí v roku 1997. Po terajšom nájdení sa ale dievča rozhodla, že bude ďalej používať meno, ktoré jej dala únoskyňa. Súd v záujme ochrany jej súkromia nariadil, že médiá nesmú používať dievčine adoptívne meno ani meno jej únoskyne.

Juhoafrické médiá uvádzajú, že Zephany sa zatiaľ odmieta priateliť s biologickými rodičmi a za svoju matku stále pokladá ženu, ktorá ju ukradla z pôrodnice. Novinárom potom vyčíta, že ženu, ktorá ju vychovala v dome len pár kilometrov od ich skutočných rodičov, vykresľujú v negatívnom svetle.

Podľa psychológa Olivera Fuchsa je pochopiteľné, že je Zephany viazaná na rodičov, ktorí ju vychovali. Nové skutočnosti naopak narušili jej vnímanie vlastnej identity. „Na čo by som sa ako psychológ zameral je to, ako sa s novou realitou dokáže vysporiadať,“ poznamenal Fuchs.