Roman Krpelan má smolu, že sa stal Šéf komunikácie u Kisku.

3607

Podobnú smolu odhalenia mali napríklad aj Martin Fedor (SDKU), r.2001: 45 m2 za 350,- EUR, BA – Ruzinov (starosta Kubovic) a Jan Figel (KDH), r. 2001: 156 m2 za 1805,50 Eur, BA – Stare mesto (primator Durkovsky)

Roman Krpelan vtom čase bol zástupcom šéfredaktora denníka SME

Členovi najužšieho tímu prezidenta Andreja Kisku Romanovi Krpelanovi pridelil bratislavský magistrát pod vedením primátora Andreja Ďurkovského trojizbový mestský byt v Ružinove, ktorý Krpelan pred siedmimi rokmi kúpil za 51 040 slovenských korún (1694 eur).
Informuje o tom denník Nový Čas.

Šéf odboru komunikácie s verejnosťou v Prezidentskom paláci vtedy pôsobil ako zástupca šéfredaktora denníka SME. V tom čase mu bratislavský magistrát pod vedením Andreja Ďurkovského odklepol trojizbový obecný byt v bratislavskom Ružinove.
Nový Čas na bratislavskom magistráte zisťoval, na základe akých kritérií.
„Za bývalého vedenia mesta primátorom Andrejom Ďurkovským sa byty prideľovali zvláštnym netransparentným spôsobom. V tom čase bol bytovou komisiou konanou dňa 22. decembra 2004 pridelený byt aj pánovi Krpelanovi,“ potvrdila Novému Času Daniela Rodinová z tlačového oddelenia bratislavskej radnice.

Krpelan: Bola to chyba

„Už dlho si uvedomujem, že to bola chyba, a že sa to dnes ťažko zdôvodňuje alebo vysvetľuje. Byt som obýval asi tri roky, potom som ho bezodplatne previedol na moju bývalú manželku,“ priznal Krpelan.
Nový Čas zaujímalo, či o tom Andrej Kiska vie. „Prezidenta som o tomto informoval, samozrejme mi povedal, že to bola z mojej strany vážna osobná chyba,“ dodal Krpelan.
Ceny nehnuteľností v bratislavskom Ružinove sa podľa Nového Času už v tom čase pohybovali vysoko.
„Priemerné ceny trojizbových starých bytov v Ružinove v roku 2007 boli podľa stavu v rozpätí od 2 800 000 až po 3 300 000 slovenských korún (od takmer 93 000 do 109 000 eur),“ opisuje vtedajšie ceny realitná maklérka Daniela Danihel Rážová. Krpelan teda nehnuteľnosť kúpil výrazne pod cenu.