Rose McGowan kritizuje kolegyne za čierny protest na Zlatých glóbusov

1858

Rose McGowan (44), ktorá ako jedna z prvých upozornila na sexuálny škandál producenta Harveyho Weinsteina, opäť kritizovala svoje kolegyne. Herečky „protestovali“ proti sexuálnemu obťažovaniu a nerovnakému zaobchádzaniu tým, že si na udeľovaní Zlatých glóbusov obliekli čierne šaty. McGowanová ich už skôr označila za pokrytcov.

„Ani jedna z týchto vyobliekaných osôb, ktoré si obliekli čiernu na počesť našich znásilnení, nepohli ani prstom, aby tomu zabránili. Nemám čas na hollywoodsku pretvárku, ale milujem ťa,“ napísala McGowanová na Twitteri v reakcii na príspevok kolegyne Ázie Argentovej. Tá napísala, že by sa nemalo zabúdať, že Rose sa ako jedna z prvých obetí Weinsteina ozvala.

Väčšina hollywoodskych celebrít dorazila na udeľovaní Zlatých glóbusov v čiernych šatách. Herečky aj herci tak chceli vyjadriť svoju podporu kampaniam #MeToo (Ja tiež) a Time’s Up (Čas vypršal), ktoré sa snažia upozorniť na sexuálne obťažovanie a nerovnosti vo filmovom priemysle, ale aj v ďalších profesiách.

Rose McGowanová už v decembri kritizovala svoje kolegyne. Slávne herečky, ako napríklad Meryl Streepovú, pokladá za pokrytcov. S chlipným producentom veselo spolupracovali, aj keď vedeli, čo je zač.

Meryl Streepová sa však vtedy ohradila, že o ničom nevedela a samozrejme takéto správanie odsudzuje.

Oscarová herečka bola tiež jednou z celebrít, ktoré na tohtoročnom Zlatom glóbuse ako svoj doprovod vzali aktivistky, ktoré bojujú za práva žien. Okrem nej tak urobili aj Reese Witherspoon, Eva Longoria, Emma Watsonová alebo Natalie Portman, ktorá si pri udeľovaní ceny za najlepšiu réžiu neodpustila poznámku, že nasleduje kategória s rýdzo mužským zastúpením.