Rovnaké náboje ako mal vrah Jana Kuciaka používajú aj ozbrojené zložky

3867

Nové informácie z pitvy a balistiky čiastočne odkrývajú, čo sa dialo na mieste vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zaistené nábojnice zodpovedajú typu, ktorý používajú aj ozbrojené zložky. Ukázalo sa navyše, že sa vrahovi musela niekoľkokrát zaseknúť zbraň.

Polícia v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírová stále nemá vinníka – Martinkyna matka Zlatica však médiám prezradila detaily zo spisu. Jána vrah strelil dvakrát do hrudníka, Martinu pri vražde pravdepodobne držal, pretože guľka vnikla do hlavy pod bradou …

Talianska stopa: Zatkli Taliana Vadalu, o ktorom písal Kuciak

Polícia na mieste navyše zabezpečila hneď niekoľko balistických stôp. Zvláštne však je, že z troch vystrelených rán na mieste boli iba dve nábojnice, po zemi sa ale váľali nevystrelené náboje. Podľa serveru TVnoviny.sk to môže značiť, že mal vrah technické problémy zo zbraňou – zrejme sa niekoľkokrát zasekla a on musel prebíjať. Tieto domnienky potvrdili aj odborníci.

Nábojnice navyše odhalili, že páchateľ použil rovnaký typ munície, aký používajú aj ozbrojené zložky na Slovensku, teda 9mm Luger – ide celkovo o jeden z najpoužívanejších typov streliva.

Na nábojoch ani na nábojniciach bohužiaľ policajti nezaistili žiadne biologické stopy – ani odtlačky prstov, ani DNA, ktoré by mohli identifikovať vraha.