• Skončila prvá časť extraligy, aké máš z nej dojmy?

– Zmiešané. Niektoré zápasy by som pomenoval „poctivo odkorčuľované“, bez iskry, náboja, motivácie. No videl som aj pozitíva – výkony rozhodcov na vysokej úrovni, divácky záujem a napätie, vôľu a snahu hrať hokej aj u tabuľkovo nižšie postavených tímov. Tipsport liga má zbytočne veľa účastníkov a kvalita tým trpí. Úroveň kvality v niektorých tímoch držia zahraniční hráči, ktorí rozhodujú svojím umením zápasy svojho klubu. Bez ich prítomnosti by to ale nešlo.

• Dá sa v niečom porovnať s minulým ročníkom KHL?

– Vždy sa dá porovnávať. KHL je úplne niekde inde, najmä kvalitou. Slovan svoju poslednú sezónu v KHL dohral so cťou, čo sa môže prirovnať priam k zázraku. Chlapci takmer bez motivácie lietali po veľkom území Ruska v snahe uspieť. Doma postupne strácali podporu divákov a klub sa stával často terčom posmeškov. Ale to sme my Slováci už taký národ. K ruskej hrdosti máme ďaleko a tak to vyzeralo potom aj na ľadovej ploche.

• Ktorý z hráčov KHL na vás najviac zapôsobili?

– Komentoval som všetky ročníky Slovana v KHL. Keď hral Slovan doma, častokrát bol hokejový Boh v Aréne Ondreja Nepelu, bo i on chcel zažiť v priamom prenose hokejové gala-predstavenie. A o to sa starali najmä hráči, ktorých podporovali diváci. A že ich bolo veľa, Bratislava predsa videla veľké hviezdy a to nielen počas výluky v NHL: Višňovský, Sekera, Šatan, Chára, Malkin, Ovečkin, Anisimov, Daciuk, Kovalčuk, Radulov, Filatov, Žerdev, Moziakin, Panarin, Paršin, Tichonov, Šipačov, Dadonov, Gusev – z brankárov Laco, Hudáček, Salák, Francouz, Varlamov, Bobrovskij, Jeriomenko, Košečkin, Sorokin či Biriukov. No a v pamäti mám navždy zapísanú niekdajšiu prvú formáciu Barys Astana: Lundin, Dallman, Dawes, Boyd a Bochenski.

• a ktorý z extraligy?

– V našej Tipsport lige ma zaujali výkony najmä týchto hráčov: Kristín, Brejčák, Suthorn, Haščák, Mezei, Blackwater, McPherson a z domácich Brust, Abdul, Zigo, Meszároš, Bačik, Sloboda a Žitný.

• V čom bol Slovan prínosom pre extraligu?

– Slovan bojoval o čelo tabuľky, ktoré mu ušlo o chlp. Kvalitatívne rozhodne prispel a zvýšil kredit ligy. Slovan je hokejová ikona republiky a svedčí o tom nielen divácky záujem na ihriskách súperov. A to nemyslím tradičné „derby“ zápasy. A pravú hokejovú atmosféru vytvorili v Bratislave fans Nitry v novembri. To bolo jediné divácke predstavenie porovnateľné s KHL.

Komentár tlačového oddelenia KHL k účasti HC Slovan v ďalšom ročníku KHL