Rumun robil zbierku pre postihnuté a chudobné deti, ale za vybraté peniaze cestoval a podvádzal po celej Európe

609

Financovať si potulky Európou z dobročinnosti ostatných sa rozhodol tridsaťštyriročný Rumun. V Plzni vyberal pre neexistujúcu zbierku na handicapovaných. To, že porušuje zákon, síce vedel, ale nijako mu to nevadilo.

Na podvodníka, ktorý sa zaštítil organizáciou Handicap International, upozornili mestskú políciu dve ženy. Tie cudzinec so žiadosťou o príspevok na zriadenie medzinárodného centra pre nepočujúcich, telesne postihnutých a chudobné deti oslovil v nákupnom centre na Borech.

Podvodníčka, ktorá Oblafla aj Billa Gatesa! Vydávala za miliardársku dedičku a užívala si to

Svedkyňa podvodníka opísali a nasmerovali strážnikov na miesto, kde nepoctivca videli naposledy. „Strážnici ho našli priamo v nákupných priestoroch obchodu. Snažil sa práve osloviť jednu zo zákazníčok,“ povedala hovorkyňa mestskej polície Jana Pužmanová.

Frédéric Bourdin prezývaný Chameleon sa vydával za 500 rôznych ľudí

Cudzinec si bol veľmi dobre vedomý toho, že nekoná v súlade so zákonom. Strážnikom dokonca uviedol aj prekvapivý dôvod, ktorý ho k falošné zbierke viedol. „Tvrdil, že takto cestuje po štátoch Európy a týmto spôsobom si získava prostriedky pre svoju obživu,“ dodala Pužmanová. Strážnici všetko odovzdajú príslušnému správnemu orgánu.