Britský denník The Times v minulých dňoch opísal desivý prípad Ukrajinky Natalye. Tá sa denníku zverila, že bola začiatkom marca brutálne znásilnená dvoma opitými ruskými vojakmi po tom, čo zastrelili jej manžela. K znásilneniu malo dôjsť priamo v dome rodiny a všetkému musel údajne prihliadať aj štvorročný syn.

O tom, že sú na vojnou zmietanej Ukrajine ruskí vojaci agresívni a suroví aj mimo bojového poľa, sa v minulosti už špekulovalo. Teraz jeden konkrétny prípad popísal britský denník The Times.

Wagnerovci

 Desivé  svedectvo 

Tomu sa zverila Ukrajinka, ktorej skutočné meno redakcie z dôvodov bezpečnosti nechcela zverejniť, a tak ju hovorí Natalya. Príbeh prevzal aj server Novinky.cz.

9. marca sa do ich dediny na predmestí Kyjeva mali dostať ruskí vojaci. Hoci Natalya mala na dome vyvesené biele prestieradlá ako signál, že v dome sú civilisti, Rusi si nebrali servítky. Už deň predtým nariadili okupanti rodine vyjsť s rukami nad hlavou a zrejme z nudy zastrelili ich psa. Natalya popísala, že boli zjavne opití a pokúsili sa odísť s autom, ktoré mala rodina pred domom. To sa im ale nepodarilo, tak odišli po svojich. Lenže tým hrôzy pre rodinu neskončili.

Kto sú Putinovi nebezpeční vrahovia, Wagnerovci? Tajná légia Kremľa išla po Zelenskom

 Drž hubu alebo bude tvoj 
 mozog na stene! 

Okupanti sa k domu vrátili hneď za niekoľko hodín. „Manžel vyšiel von, aby sa pozrel, čo sa deje. Počula som zvonku jeden výstrel, zvuk brány a následne kroky v dome. Bol to Romanov s mladším vojakom,“ popísala podľa Noviniek Natalya. „Ten mi povedal, že zastrelil môjho muža, pretože bol nacista. Namieril na mňa zbraní a povedal mi, či držím hubu, alebo moje dieťa uvidí mozog svojej matky všade na stenách,“ doplnila šokujúcu spoveď Ukrajinka.

Brutálna vražda! Mladú mamu (†20) lupiči mučili a zavraždili pred očami manžela. Všetko videlo aj ich dieťatko

Natalya denníku priznala aj ďalšie a veľmi traumatizujúce podrobnosti. Obaja vojaci, zjavne posilnení alkoholom z Ukrajinky strhli oblečenie a obaja ju opakovane niekoľko hodín znásilňovali. „Vôbec ich nezaujímalo, že môj štvorročný syn plače vedľa v kotolni, maximálne mi povedali, aby som ho išla upokojiť a vrátila sa. Ponižovali ma a celý čas na mňa mierili zbraňou,“ priznala Natalya. Znásilňovanie trvalo niekoľko hodín, vojaci vraj raz odišli a po pár minútach sa vrátili znova, zrejme ešte viac posilnení alkoholom.

Ženu zachránil pred znásilnením jej pes, útočníka uhryzol do nohy

 Mŕtveho otca štvorročný
 syn  nepoznal 

Po ďalších pár desiatkach minút okupantov alkohol natoľko zmohol, že upadli do hlbokého spánku. Toho zdesená žena ihneď využila. Natalya zobrala posledné zvyšky síl a rýchlo chytila ​​malého synčeka, aby mohli spoločne utiecť. „Povedala som mu, že budeme musieť odísť. Stál potom vonku pred bránou, kde ležalo telo jeho zastreleného otca. Nespoznal ho, pretože bola tma. Len sa ma pýtal, či nás zastrelí rovnako ako toho pána,“ povedala zničená Natalya. Synkovi o smrti jeho otca ešte nepovedala, chlapec sa na neho stále pýta.

Utiekla pred bičovaním! Organizátorku MS v Katare znásilnili, sama mala pykať

Hrozný prípad ruských zverstiev už vyšetruje ukrajinská prokurátorka Iryna Venediktová. „Ruský vojak je okrem toho podozrivý z porušovania zákonov a vojnových zvykoch. Bolo po ňom vyhlásené pátranie a na súd bola podaná žiadosť o jeho zadržanie,“ oznámila v minulosti Venediktová. „Nájdeme každého lumpa a prinútime ho, aby sa zodpovedal so všetkou prísnosťou zákona!“ prisľúbila tiež prokurátorka.

Malo by tak ísť o prvé oficiálne vyšetrovanie podobného činu spáchaného od začiatku vojny na Ukrajine, avšak podľa Venediktovej podobných obvinení pribúda.