Ruská politička boduje s úplne šialeným účesom, čo na neho hovoríte?

3019

Ruská senátorka Valentina Petrenková má za sebou dlhú politickú kariéru, ktorá siaha až do čias Sovietskeho zväzu. Prešla v politike mnohým, ale možno ten najdôležitejší počin urobila, keď si nechala na hlave vytvoriť nový účes. Ten sa stal okamžite hitom po celom Rusku i na internete.

Jej účes preslávil zrejme snímok, ktorý vyšiel v magazíne Pedestrian Daily. Tam ho zaradil editor Alex Bruce-Smith. Petrenková je reprezentantkou ruskej republiky Chakasko. Na sociálnych sieťach sa ihneď začalo špekulovať, či sú vlasy pravé, alebo je to nejaká parochňa či dokonca fotomontáž.

Petrenková sa nezdá byť podobnými rečami nijako pobúrená a zrejme si mediálnu pozornosť, ktorú vzbudzuje jej účes, užíva. Aj keď, ako sama priznáva, je to už trochu stereotypné. „Som z tých otázok už unavená. Áno, sú to moje vlasy, mám ich kučeravé a účes drží pomocou niekoľkých sponiek,“ povedala v rozhovore v roku 2015.

Odborníkom na účes sa ale toto vysvetlenie zdá trochu vágne. Koľko sponiek je asi potrebné k udržaniu takéhoto komína na hlave? Na Twitteri sa konštrukcia jej účesu stále riešia a zdá sa, že diskusie o ňom len tak neutíchne.