Ruskí vojaci v bojovom vrtuľníku viezli ukradnutú práčku…

Ruskí vojaci opäť terčom vtipov

547

Polemiky na sociálnych sieťach vyvolali snímky torza domáceho spotrebiča v troskách ruského vrtuľníka zostreleného na Ukrajine. Niektorí používatelia sa divili výskytu práčky na palube bojovej helikoptéry, či nie sú v Rusku k dostaniu? Alebo snáď prepínanie pracích programov slúži na zmenu otáčok a nastavenie rotora? A čo „plákanie a žmýkanie“ asi urobí s helikoptérou?

Serióznejšie naladení komentátori snímku dávali do súvislosti s informáciami, že vzhľadom na nedostatok počítačových čipov začali ruské zbrojovky do svojich sofistikovanejších výrobkov montovať čipy, ktoré pôvodne boli určené pre chladničky. Možno by na rovnaký účel mohli poslúžiť aj čipy z práčok. Vzápätí však nasledovalo upozornenie, že asi nejde o práčku, ale o sušičku.

Okradnutí vzali spravodlivosť do vlastných rúk. Zlodeja Romana zmlátili bejzbalovými pálkami

Na palube bojových vrtuľníkov Mi-24, zvaných v modernizovanej verzii Mi-35, je aj priestor na prevoz malého výsadku, a tak sa dá dohadovať, či ho posádka nevyužila aj na prepravu koristi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už skôr v narážke na správy o rabovaní, ktorého sa dopúšťajú ruskí okupanti, vyhlásil, že ich snom je najskôr ukoristiť záchodovú misu – a samým šťastím zomrieť.

Tak to tu ešte nebolo! Osemdesiatsedemročná babička so sekerou sa vlámalo do krčmy! 

Táto myšlienka inšpirovala poľských tvorcov kresleného filmu k svojráznej verzii potopenia ruského krížnika Moskva: Pozornosť ruských námorníkov odláka ukrajinský dron nesúci úplne novú toaletnú misu, čo ukrajinskí vojaci využijú na odpálenie protilodnej strely a potopenia.