Ruskú moderátorku pri natáčaní propagandistické video pre NTV znásilnili kadyrovci! Mala možnosť byť autentická!

672

Novinárka Olga Zenkovová sa vydala do okupovaného Melitopolu v Záporožskej oblasti, aby tam pre ruskú televíziu NTV natočila propagandistické video. Žena tam ale bola podľa ukrajinských médií napadnutá čečenskými bojovníkmi, medzi ktorými mal byť synovec Ramzana Kadyrova Gasan Ibragimov. Skupina mužov Zenkovovú údajne znásilnila a jej kameraman dostal poriadnu nakladačku.

Ruský kameraman Arťom Sergejevič Jepifanov odišiel 17. januára spoločne s novinárkou Olgou Zenkovovou do ukrajinského Melitopolu. Tam mali pre ruskú televíziu NTV vytvoriť propagandistickú reportáž zo zóny tzv. SVO (Špeciálne vojenské operácie, ako vojnu na Ukrajine nazývajú Rusi, pozn. red.)

Jeden z popredných Kadyrovcov na Ukrajine, Anzor Bisaev (vľavo) s Ramzanom Kadyrovom.

Keď sa potom dvojica vydala do hotelovej reštaurácie na jedlo, mala byť podľa ukrajinského spravodajského webu Myukraineis.org napadnutá skupinou Kadyrovcov, ktorí sa predstavili ako členovia práporu Achmat. Medzi niekoľkými agresormi mal byť aj Gasan Ibragimov, synovec obávaného Ramzana Kadyrova. Ibragimov bol navyše pred niekoľkými týždňami zadržaný za to, že na Kryme napadol v reštaurácii malého chlapca.

Šestnásťročný chlapec opísal mučenie v ruskom zajatí! Kňaza bili do genitálií! Vojakom strkali ihly pod nechty

„V dôsledku útoku utrpel Arťom Sergejevič Jepifanov stredne ťažké zranenia, čo dokazuje správa o vyšetrení v Melitopolskej mestskej nemocnici. Skupina ľudí sa tiež dopustila sexuálneho násilia na novinárke Oľge Viktorovni Zenkovovej,“ uvádza interný dokument televízie z 21. januára, ktorý sa v utorok objavil na sociálnych sieťach a odkazujú naň aj ukrajinské médiá.

S plačom prosila matka Viktória Čečenca: Nezabíjajte nás!

Autorkou listu by mala byť sama Aleksandra Košarnická, riaditeľka NTV. Adresovaný je vedúcej Ruského vyšetrovacieho výboru oddelenia pre vzťah s médiami Svetlane Petrenkovej. Dokument sa zatiaľ nepodarilo nezávisle overiť. Ruské médiá popierajú, že by k napadnutiu a sexuálnemu útoku voči novinárke kedy došlo.