Ruský miliardár si kúpil luxusnú vilu a potom sa zastrelil. Peniaze neprinesú vždy šťastie

1166

Ruský miliardár Dmitrij Bosov spáchal samovraždu vo svojej rezidencii pri Moskve, oznámil to v stredu podnikateľský list RBK na svojom webe s odvolaním sa na miliardárových známych.

Smrť päťdesiatdvaročného uhľobaróna, nájdeného so strelným zranením hlavy a pištoľou Glock pri mŕtvom. Medzitým to potvrdili médiám ďalšie zdroje. Vyšetrovatelia podľa agentúry TASS nenašli žiadny list na rozlúčku, však samovraždu pokladajú za najpravdepodobnejšiu verziu a jej príčinu zisťujú.

V Beverly Hills si kúpil luxusnú a kontroverznú vilu.

Telo podľa tlače našla vdova a telesný strážca v telocvični po tom, čo boháč v noci na dnes nereagoval na manželkine telefonáty a esemesky. Dvere, ktoré boli zamknuté zvnútra, museli strážcovia vyraziť, než našli telo s guľkou v hlave. Pištoľ bola vraj darom od ministerstva vnútra severokaukazského Abcházska, ktorej nezávislosť väčšina sveta neuznáva. Žiadne doklady k zbrani sa doteraz nenašli.

Agentúra Interfax pripomenula, že Bosov sa v 90. rokoch podieľal na prerozdelenie hliníkového priemyslu. V súčasnosti bol spoluvlastníkom skupiny Alltek, ako aj dvoch uhoľných spoločností, Sibantracit a Vostokugol. Tú druhú tajná služba FSB vlani začala podozrievať z nelegálnej ťažby, previerka podľa decembrového vyjadrenia vicepremiéra Jurija Trutnev ešte neskončila.

Superboháči s milenkami v súkromnom lietadle mierili do luxusnej vily v Cannes. Po pristátí ich otočili a vrátili domov

Bosov s majetkom v odhadovanej výške 1,1 miliardy dolárov figuroval na 86. priečke minulého rebríčku najbohatších Rusov v podaní časopisu Forbes. Jedna z Bosovových spoločností je jedným zo sponzorov nočné hokejovej ligy, v ktorej hrá prezident Vladimír Putin a ďalší členovia ruskej elity, vrátane samého Bosova.

Miliardárove meno sa objavilo v médiách v januári 2020, kedy si mal podľa serveru dirt.com v USA kúpiť luxusnú a kontroverznú vilu v Beverly Hills.

Španielsko: Z kláštora cisterciánok zmizlo 1,5 milióna eur

Zaplatil za ňu údajne v prepočte asi 30 miliónov eur. Vilu neznášali údajne najmä susedia kvôli jej opulentnému štýlu, ktorý architektonicky nezapadá do okolia, a v neposlednom rade aj kvôli tomu, že výrazne prevyšuje všetky domy v okolí.