Rýchlik menom Niki

1325

 

Tri kalendáre a telefón

„So svojou momentálnou prácou som viac ako spokojná, myslím, že som našla to „pravé orechové“, a keď sa ma pýtaš, či si viem zorganizovať školu, kariéru a voľný čas, tak je to občas ozaj namáhavé, ale zatiaľ to zvládam úspešne, s troma kalendármi. Topreto, aby som nič nezabudla, a hlavne s non- stop zapnutým mobilom“, dodá a poklopká si po hlave. 

Viem, že tvoj priateľ je gitarista skupiny Para, máte obidvaja dosť odlišné pracovné zamerania, povedala by som, že Medveď je skôr bohémsky typ a ty realista, no napriek tomu, zvyknete sa radiť, čo sa týka štúdia a školy? 

„Áno, určite, vždy sa snažíme objektívne posúdiť danú situáciu a navzájom sa podporovať.“

Stala si sa tvárou Alcatelu, tvoje sexy fotky sa čoskoro objavia v printových médiach, čo na to Medveď? 

„Na mňa nikto počas koncertu nevykrikuje, že som sexy, za to na neho áno!“, povie Niki a zasmeje sa. Čistá diplomacia. Zahĺbi sa do knihy a na chvíľu sa odmlčí. „Za vedomosťami by som kľudne odcestovala aj niekam veľmi ďaleko,“ povie a zdvihne hlavu od knihy, „pretože moje štúdium sa už hodnú chvíľu ťahá a ja som si uvedomila, že v tejto inštitúcii nechcem stráviť večnosť, a kým školy, hlavne tie naše slovenské, dosiahnu taký štandard, aký je vo vyspelejších krajinách, tak to ešte nejakú chvíľku potrvá.“ 

Polemika na záver 

Na záver si ešte spolu zapolemizujeme o tom, či študenti, ktorí popri škole pracujú, majú uľahčený vstup na pracovný trh alebo nie. Po spoločnom lámaní si hláv nad touto otázkou sme sa dopracovali k tomu, že výhody práce popri štúdiu spočívajú v tom, že sa študenti rýchlejšie orientujú v tom, čo robia „dospeláci“, ale nie každému sa vďaka drine otvoria brány pracovného života dokorán. Treba šťastie, kontakty a hodnú dávku sebadôvery. „Na záver by som ešte chcela dodať jednu, z môjho hladiska dôležitú vec“, vystrie sa a vážne povie: 

„Každý má svoje životné tempo, netreba nikomu závidieť ani podceňovať  jeho status“. 

Myslím, že je to pekná myšlienka, no niekedy sa v živote ťažko uplatňuje …