Hector Enrique Valencia (21) putuje od jedného väzenia do druhého. Najprv bol políciou zadržaný v Karibiku, kde strávil deväť mesiacov kvôli koronavirovej pandémii. Následne bol vydaný do Austrálie, kde čelí obžalobe z vraždy postaršej prostitútky (†69). Koľko rokov si odsedí v austrálskej väznici, ešte súd nerozhodol.

Mladý Kolumbijčan bol zadržaný už vo februári na Arube. Kvôli obmedzeniu letovej prevádzky bol k austrálskemu súdu poslaný s deväťmesačným oneskorením. Hector je obvinený z vraždy transgender prostitútky, ktorá bola v januári nájdená mŕtva vo svojom byte na predmestí Sydney.

Hector je obvinený z vraždy transgender prostitútky

Hector bol k súdu predvolaný ihneď po nahlásení vraždy ako podozrivý. K ďalšiemu pojednávanie sa však už nedostavil. Vyšetrovatelia z dostupných stôp určili mladíka za možného vraha. Ten sa medzitým vydal na útek cez Áziu až do rodnej Južnej Ameriky.

Polícia čoskoro začala mladíka trasovať podľa požadovaných informácií od leteckých spoločností. Ihneď ako Hector s lietadlom dosadol na letisku ostrova Aruba, bol miestnou políciou zadržaný. Tu si však ešte deväť mesiacov užíval slnka v miestnej väznici, než bol navrátený späť do Austrálie.

Zastrelili černošskú transgender ženu (†22).

Dolapeniu sa podarilo okrem iného aj vďaka pretrvávajúcim väzbám z čias koloniálnej nadvlády. Šéf tímu vyšetrovateľov, Danny Doherty, o stíhaní vypovedal: „Aruba patrí pod holandskú samosprávu, s ktorou máme nadpriemerné vzťahy.“ Prevoz zadržaného bol sťažený aj kvôli pandemickým opatreniam. Všetko sa nakoniec podarilo a mladík bude čoskoro čeliť spravodlivosti pred austrálskym súdom.

Známu transsexuálnu spisovateľku (†69) kruto zavraždili! Podozrivým je uprchli študent s Kolumbie!

K prípadu sa vyjadrilo aj dvojča zabitej Kimberley McRaeovej. Vo svojom príspevku zverejnenom na sociálnej sieti ďakuje koordinovanej policajnej spolupráci. „Je veľmi zložité vyjadriť, čím všetkým si naša rodina po smrti sestry prechádza,“ napísala ďalej.

Vogue šokuje! Bude mať na titulke prvýkrát v histórii transku

Hector sa do Sydney presťahoval v polovici roka 2019 za účelom štúdia angličtiny a finančníctva. V škole sa objavil však iba prvé dva dni a potom zmizol. „Bol to taký normálny, zakríknutý chlapec,“ povedal na Hectorovu adresu jeho bývalý spolužiak.

Hector sa v deň vraždy s Kimberley stretol kvôli ponúkaným sexuálnym službám. Polícia však stále pátra, či bol Hector jediným prostitútkiným zákazníkom.