Z Austrálie už Mathieu van der Poel odletel a spomínať na ňu v dobrom nebude. Kauza jeho napadnutia dvoch neplnoletých dievčat na hoteli v noci pred štartom hromadných pretekov sa s ním ešte nejaký čas potiahne. Teraz sa k celému incidentu po prvýkrát vyjadril aj otec dvoch dievčat. „Keby som ja napadol cudzie deti, išiel by som na rok do väzenia,“ uviedol.

Štyri dni trvalo, kým sa k incidentu, ktorý zhatil akejkoľvek nádeje van der Poela na dúhový dres, vyjadril niekto z rodiny postihnutých dievčat.

Vzal to na seba otec dvoch tínedžeriek, ktorý pre austrálsky denník Daily Mail povedal, že van der Poel „mal plné právo byť naštvaný, ale nemal urobiť to, čo urobil.“.

 Otázkou je, čo presne  to je 

Obe strany sa totiž vo svojej výpovedi toho, čo sa v noci zo soboty na nedeľu v hoteli Novotel Brighton Resort stalo, líšia.

Zatiaľ čo dievčatá tvrdia, že je Van der Poel potom, čo mu niekoľko hodín klopali na dvere izby, držal za ruky a jednu z nich strčil do steny, z čoho má odreniny na lakti a predlaktí, on to odmieta.

V pondelok si na súde vypočul, že má zaplatiť pokutu 1500 dolárov, proti čomu sa chce odvolať. Zároveň zaplatil kauciu, aby mohol z väzenia zmiznúť, a z Austrálie odletel.
Po prílete do Bruselu potom pred novinármi uznal, že urobil chybu, keď sa sám pokúšal incident v hoteli deň pred svetovým šampionátom riešiť.

Zaujímavé, že otec nezletilých nedostal pokutu za to, že jeho deti v noci pobehovali po chodbách hotela.

Uznal tiež, že jedno z dievčat držal za ruku, ale žiadnej pri tom nechcel ublížiť.
„Kto ma pozná, vie, že som nikdy nikomu neublížil. Koluje tu veľa príbehov o tlačení na stenu a podobne, ale to absolútne nie je pravda, to sa nestalo,“ povedal po návrate na bruselskom letisku.

Škrtil ma a reval, že som ku * va! Prehovorila o cyklistickej legende prostitútka

 Ako sa na to pozerá druhá  strana? 

Otec Emad uznal, že hra „knock and run“, teda zaklop a uteč, ktorú jeho dcéry hrali s holandským cyklistom pripravujúcim sa na hromadné preteky majstrovstiev sveta, zašla príliš ďaleko.

„Boli trochu nezbedné, ale to, ako sa k nim van der Poel správal… Kričal na moju najmladšiu 12-ročnú dcéru a pýtal sa jej, či to tiež robila. Bola vydesená, všetky sú z toho otrasené. Mal plné právo sa na nich hnevať, ale nemal robiť to, čo robil. Sú to malé dievčatká a on je mohutný chlap,“ povedal rozhorčený otec.

Prezradil tiež, že s dcérami musel v nedeľu do nemocnice kvôli ošetreniu rán a že ich vezme aj k psychológovi, pretože sa boja.

SEEXIZMUS vs. TRADÍCIE. Ženy už bozkávať cyklistov nesmú.

O tom, že sa ony správali akokoľvek nevhodne, pritom nehovoril. „Teraz sa akurát boja, že urobili niečo zlé, pretože niektorí ľudia obviňujú ich a mňa, že som zlý rodič. Ale boli školské prázdniny, to majú deti o deviatej večer spať? Keby som ja napadol cudzie deti, išiel by som na rok do väzenia, pretože si nemôžem dovoliť zaplatiť kauciu. Týranie detí je veľká vec,“ prezradil.

Celá austrálska rodina je zároveň rozhorčená z toho, ako rýchlo slávny cyklista zo zeme uletel. „Doslova z Austrálie utiekol,“ rozčuľujú sa.

Za incident vzali van der Poel v sobotu do policajnej väzby, na stanici zostal až do štvrtej hodiny rannej. Bol obvinený z dvoch prípadov bežného napadnutia a bola mu udelená podmienečná kaucia.

Zomrel československý cyklistický šampión Hutyra, na slobodu uletel v balóne!

Ráno sa objavil na štarte šampionátu, ktorý ale po 30 kilometroch vzdal.
Po utorkovom návrate do Európy 27-ročný cyklista potvrdil, že videá, ktoré sa objavili na internete, ukazujú, čo povedal. Priznal, že situáciu riešil zle.

„Mal som niekoho informovať, mal som zavolať na recepciu alebo tak niečo. Ale bolo neskoro, chcelo sa mi spať, bolo to už vážne otravné. Myslel som, že to vyriešim sám, čo bohužiaľ skočilo dosť zle. Zmeniť to ale nemôžem,“ uviedol.