Smútok, zúfalstvo, bolesť a pachuť horkosti. V stredu prebehol v Lounoch pohreb Jozefa Kuči (†21), ktorý sa neslávne preslávil ako vrah nevlastného syna Marečka (†2), ktorého brutálne utýral na smrť. Pre jeho rodinu, ktorá si je vedomá toho, čo urobil, to nebolo ľahké. Matka sa zrútila a príbuzní ju museli podopierať.

Pohreb prebehol na Lounskom cintoríne a trval asi 50 minút. Aj napriek očakávaniu bohatého obradu sa niesol skôr v komornom duchu. Zúčastnilo sa ho približne 20 ľudí, pre ktorých nešlo o nič ľahkého. Stratili blížneho, ktorého mali radi, ale napriek tomu veľmi dobre vedia, že spáchal neospravedlniteľný čin.

Sadistický vrah dvojročného Marečka bude mať honosný pohreb, uložia ho do bielej rakvy!

 Modlitba za  vraha 

Katolícky farár Vít Machek niekoľkokrát v smútočnej sieni vyzýval k modlenie za Kuču. Prítomní sa neubránili slzám ani náreku. Keď príbuzní vraha vychádzali z budovy, matke sa podlomili nohy a zrútila sa. V jej tvári bola badateľná nevysloviteľná bolesť. Príbuzné ju preto podopierali aj pri ceste na cintorín.„Pepo, Pepo,“ volala do neba. Oporou jej bol tiež Jozefov otčim a jej partner. Kuča bol do zeme uložený v bielej rakve, ktorú mu rodina obstarala. Nie všetci sú však radi, že bol celoštátne známy vrah malého chlapčeka pochovaný práve v Lounoch. Kuča je pre tunajších obyvateľov ťažkou témou a všetkým je Marečka ľúto.

Krkavčí matka sa pokúsila o brutálnu vraždu, upáliť svojho ročného syna v aute.

 Miestna žena:  Ide o znesvätenie posvätnej pôdy 

Jedna z dvoch miestnych žien, ktorá bola práve na cintoríne v čase pohrebu Kuči, prehovorila. „Túto posvätnú pôdu znesvätili tým, že do nej pochovali samovraha,“ povedala rázne. Narážala tým na to, že zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že si vzal vrah vo väzení sám život. Polícia vylúčila cudzie zavinenie. Viac však neprezradila.

Vrah dieťaťa Josef Kuča sa k matke Marečka prisťahoval v Lounoch vlani v januári. Svojho nevlastného syna začal brutálne týrať. Chlapček pred svojou smrťou prežil hotové peklo na zemi. Kuča ho sprchoval v ľadovej vode, udieral do tváre a aj bil päsťami, pálil ho po tele aj tvári cigaretami a dokonca aj žehličkou.

Tyrani si adoptovali chlapca len preto, aby ho mučili

 Spáchal  samovraždu? 

Nakoniec dieťa ubil na smrť. Odsúdený bol za to na 22 rokov v base. Za mrežami ale dlho nezostal. Pred týždňom záhadne zomrel. Príbuzní neveria, že spáchal samovraždu. Informácií majú ale málo. „Pani doktorka z pitevne nám povedala, že keď tam prišli, tak visel. Ja ale nechápem, ako sa mohol obesiť, keď by pri sebe nemal mať po prehliadke nič nebezpečného,“ povedala Kučova matka už skôr.