Sagan pokračuje na víťaznej vlne, vo Švajčiarsku vyhral druhú etapu za sebou

1420

Na švajčiarskych cestách dosiahol trináste etapové víťazstvo a je aj celkovým lídrom.
Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Tinkoff sa presadil v úniku trojčlennej skupiny. V závere do mierneho kopca prešprintoval Michaela Albasiniho zo zoskupenia Orica-GreenEdge. Na treťom mieste skončil Silvan Dillier z BMC Racing. Peter Sagan dosiahol Okolo Švajčiarska už trináste etapové víťazstvo v kariére a šieste v tejto sezóne. V roku 2016 má na konte triumfy na klasikách Gent-Wevelgem, Okolo Flámska, po dvakrát sa tešil na etapových pretekoch Okolo Kalifornie a Okolo Švajčiarska.

Slovák sa pondelňajším víťazstvom dostal na čelo priebežného celkového hodnotenia Okolo Švajčiarska. Vedie s náskokom troch sekúnd pred doterajším belgickým lídrom Jürgenom Roelandtsom (Lotto Soudal) a Dillierom.
Aj v pondelok bolo na švajčiarskych cestách zamračené. Do úniku sa dostali ôsmi cyklisti – Silvan Dillier (BMC), Lars Erik Byström (Kaťuša), Gregory Rast (Trek), Mathew Hayman (Orica), Branislau Samoilau (CCC), Bruno Pires (Roth), Antwan Tolhoek a Hub Duijn (obaja Roompot). Tí si vytvorili päťminútový náskok, ktorý postupne klesal. Na čele pelotónu pracovali najmä jazdci Lotto Soudal a Tinkoffu.

Tridsať kilometrov pred páskou sa spustil lejak, náskok už len piatich pretekárov sa stále znižoval. Z pelotónu ušiel Albasini a pripojil sa do úniku, ktorý mal šestnásť km pred koncom náskok okolo tridsiatich sekúnd.
V závere posledného stúpania zaútočil Sagan a dobehol Dilliera s Albasinim na čele, päť kilometrov pred cieľom mali k dobru asi desať sekúnd.

Svetový šampión sa potom snažil ujsť, ale neúspešne. O víťazovi sa rozhodlo z jazdcov vedúcej trojice. Ako prvý začal šprintov Albasini, chytil sa ho Sagan a ešte pred páskou ho dokázal predbehnúť.
V utorňajšej štvrtej etape budú mať poslednú príležitosť na úspech rýchli cyklisti. Na začiatku 193-kilometrovej trasy z Rheinfeldenu do Champagne bude stúpanie druhej kategórie na Breithöhe (8 km, 4,4 %), desať kilometrov pred cieľom na jazdcov číha 1700 metrov dlhý kopec s rovnakým sklonom.