ŠAKAL, neslávne preslávený terorista usiloval o zníženie trestu. Tvrdo narazil!

697

Francúzsky súd vo štvrtok potvrdil doživotie pre venezuelského teroristu Ilicha Ramíreza Sáncheza, ktorý je hlavne známy pod prezývkou Šakal alebo Carlos. Ten pritom usiloval o zmiernenie trestu, ktorý dostal za útok na parížsky obchod z roku 1974. Uviedla to agentúra Reuters. Carlos je od roku 1994 väznený vo Francúzsku, kde si odpykáva dva predchádzajúce doživotné tresty, proti ktorým sa v minulosti neúspešne odvolal.

Francúzsky súd vo štvrtok potvrdil doživotie pre venezuelského teroristu Ilicha Ramíreza Sáncheza, ktorý je tiež známy pod prezývkami Šakal alebo Carlos. Ten pritom usiloval o zmiernenie trestu, ktorý dostal za útok na parížsky obchod z roku 1974. Uviedla to agentúra Reuters. Carlos je od roku 1994 väznený vo Francúzsku, kde si odpykáva dva predchádzajúce doživotné tresty, proti ktorým sa v minulosti neúspešne odvolal.

Šakal, najhľadanejší terorista sveta sa zdržiaval aj v Československu

„Ďakujem mnohokrát,“ reagoval Carlos na vynesenie rozsudku. Podľa agentúry AFP tiež vyhlásil, že je hrdý na svoju revolučnú cestu, pri ktorej zabil najmenej 83 ľudí. Carlos odmieta označenie „terorista“ a považuje sa za bojovníka proti imperializmu. Odmietol ale objasniť podrobnosti k útoku na parížsky obchod. Terorista sa v roku 1979 v rozhovore v arabských médiách priznal, že granát hodil, od dolapenie v roku 1994 ho ale popiera.

Šakal bol svojho času najhľadanejším mužom na svete, v 70. a 80. rokoch minulého storočia patril k symbolom medzinárodného terorizmu a často vtedy tiež navštevoval komunistické Československo.

Che Guevarov vnuk bol punkerom a anarchistom

K doživotiu bol Šakal odsúdený už dvakrát. Raz za vraždu troch mužov, vrátane dvoch policajtov, z roku 1975, druhýkrát za štyri bombové atentáty, ktoré si v rokoch 1982 a 1983 vyžiadali 11 mŕtvych a na 150 zranených v Paríži, v Marseille a v dvoch vlakoch. Carlos je vo väzení od roku 1994, kedy ho po desaťročiach neúspešného pátrania dopadli v Sudáne francúzske špeciálne jednotky.