Tento rok 4. augusta uplynie neuveriteľných 61 rokov od smrti hollywoodskej sexbomby Marilyn Monroe (†36). Záhada okolo jej skonu pritom naďalej dráždi všetkých priaznivcov konšpiračných teórií. Napriek tomu, že kráska s dokonalým úsmevom a sympaticky oblými krivkami podľa polície spáchala samovraždu, mnohí sú dodnes presvedčení, že bola zavraždená…

Marilyn Monroe bola krásna, tryskal z nej sex-appeal na všetky strany, zápasila s depresiami a navyše vraj mala vzťah s vtedajším (a pochopiteľne ženatým) americkým prezidentom J. F. Kennedym (†46). Údajne sa známemu štátnikovi vyhrážala, že o ich zakázanom pomere prehovorí verejne, a tiež vraj poznala niektoré štátne tajomstvá. Jeho brat, taktiež politik Robert Kennedy (†42), sa jej onen úmysel mal snažiť vyhovoriť a bol to on, kto ju podľa svedectva gazdinej navštívil večer predtým, než bolo nájdené jej mŕtve telo. Najčastejšie teórie teda koketujú s tým, že práve slávni bratia majú prsty v náhlom skone labilnej herečky, ktorá zomrela 4. augusta 1962.

Diváci Blondínky sa vrhli na „sku*vene nechutnú“ scénu smrti, kde Marilyn Monroe skutočne zomrela

Krásna Marilyn, pôvodným menom Norma Jeane Mortensonová, svoju hereckú kariéru naplno rozbehla v roku 1950 a našla si cestu do sŕdc mnohých divákov. Hoci platila za uznávanú hereckú hviezdu, ktorá zažiarila napríklad v komédii Niekto to rád horúce alebo v Slamenom vdovci, kde v ikonickej scéne s neposlušnou sukňou ukázala spodnú bielizeň, v súkromnom živote mala psychické problémy, ktoré „liečila“ barbiturátmi a alkoholom.

 

Nebola šťastná, ani čo sa intímneho života týkalo. Trikrát sa vydala, ale ani jedno manželstvo jej nevyšlo. A rovnako neúspešné boli aj jej pokusy otehotnieť. Napriek tomu, že niekoľkokrát prišla do iného stavu, vždy potratila. Sexsymbol minulého storočia k sebe navyše vždy priťahoval najrôznejších slavomanov, ktorí na nej parazitovali.

Marilyn Monroe: Nikdy som nemala orgazmus

Existovali tri hlavné hypotézy, ako Marilyn zomrela. Prvá bola pochopiteľne samovražda, teda najrozšírenejší názor, ktorému značne nasvedčuje pitevná správa. Lekár Thomas Noguchi, ktorý herečkine telo obzrel, totiž uviedol, že sa Marilyn predávkovala práškami na spanie, ktoré zapíjala šampanským. V krvi mala 25 mg barbiturátov na jeden liter. Špekuluje sa však aj o tom, že išlo o vraždu, čo bola iba nasimulovaná ako samovražda.

Alebo to bola „obyčajná“ vražda a pri vyšetrovaní došlo k pochybeniu polície? Plavovlasá diva bola totiž na posteli nájdená v dosť podozrivej pozícii (po otrave barbiturátmi nasledujú kŕče), ktoré navyše ani nezodpovedali posmrtné škvrny, a na tele mala čerstvé modriny.

Zomrel dedič ropného impéria John Gilbert Getty (†52). Našli ho sedieť v lotosovom kvete

Na spomínanej narodeninovej oslave JFK pre tisíce hostí však nebola jeho žena Jackie, a tak bola ušetrená pohľadu na Marilyn v trblietavých šatách, ktoré boli tak tesné, že boli došívané na jej nahom tele. Jednalo sa o jedno z posledných verejných vystúpení Monroe. Za dva a pol mesiaca bola mŕtva. Nedávno si potom rovnaké šaty obliekla aj Kim Kardashianová. Aj keď do nich schudla, na chrbte ich musela mať rozopnuté… Podľa všetkého ich tiež poškodila.