Smrť ho nazasiahla na motorke, ale počas tréningu na bicykli ho zrazilo auto. Americký motocyklista zomrel na následky minulotýždňovej nehody.

V pondelok vo veku 35 rokov zomrel úspešný americký motocyklista Nicky Hayden. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemocnicu Maurizia Bufaliniho v talianskej Cesene.
Nicky Hayden bol v kritickom stave po minulotýždňovej stredajšej nehode. Vtedy ho zrazilo osobné vozidlo počas tréningu na bicykli v talianskom letovisku Riccione neďaleko Rimini.

Vážne poškodenie mozgu

Šampión najsilnejšej kubatúry MotoGP z roku 2006 utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali urgentný prevoz z Rimini do väčšej nemocnice v Cesene.
Bol vtedy v bezvedomí. Neskôr mu diagnostikovali vážne poškodenie mozgu aj početné zlomeniny. Ležal na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Miestne úrady incident vyšetrujú

Periodikum The Corriere della Romagna informovalo, že polícia disponuje videozáznamom, podľa ktorého Hayden nedal prednosť vozidlu na križovatke.
Spolu s rýchlosťou automobilu to boli hlavné faktory vážnej nehody. Vodiča Peugeotu (29 r.) vyšetruje polícia pre nebezpečnú jazdu s následkom smrti.

„Lekársky tím potvrdil úmrtie pacienta Nicholasa Patricka Haydena, ktorý bol od stredy 17. mája na jednotke intenzívnej starostlivosti Bufaliniho nemocnice v Cesene po veľmi závažnej polytraume z toho dňa,“ uviedlo nemocničné zariadenie v Cesene prostredníctvom vyhlásenia.

 

Tri dni pred nehodou ešte pretekal

Rodák z Owensboro v Kentucky bol súčasťou MotoGP v rokoch 2003 až 2016 ako člen tímov Honda a Ducati. Vybojoval tri víťazstvá a 28 pódiových umiestnení.

Absolvoval 218 pretekov

V aktuálnej sezóne pôsobil v aktuálnej sezóne v seriáli Superbikov, kde mu priebežne patrilo trináste miesto.
Tri dni pred nehodou absolvoval preteky na okruhu v Imole.
„Po tejto správe som zdrvený. Nikdy na teba nezabudneme,“ napísal na twitter trojnásobný majster sveta kubatúry MotoGP Marc Márquez.
„Navždy v mojom srdci, šampión. RIP Nicky. #69,“ uviedol iný španielsky jazdec Dani Pedrosa.