Vzťah herečky Scarlett Johansson a jej manžela Romaina Dauriaca sa definitívne rozpadol dva roky po narodení dcéry Rose Dorothy. Na ďalší vzťah zatiaľ herečka nemá ani pomyslenie. Musí sa podľa svojich slov učiť žiť sama, pretože šla od puberty zo vzťahu do vzťahu.
    Prvýkrát sa problémy vo vzťahu objavili hneď po narodení dcéry. Scarlett chcela viac času tráviť v New Yorku, kde má rodinu. Romain ale chcel jazdiť do Francúzska, kde má rodinu on.

    „Vedela som, že to v budúcnosti bude veľký problém. Pretože až dcéra začne chodiť do školy, usadíme sa kvôli nej na jednom mieste,“ oznámila herečka, ktorá sa príliš o svojom súkromí nebaví, ale po rozchode s manželom mala pocit, že by mala všetko uviesť na pravú mieru a vysvetliť, ako sa teraz vlastne cíti.

„Súkromie je pre mňa veľmi podstatné. Strážim si ho. Nehovorím toho veľa, pretože sa väčšina vecí potom stokrát prekrúti a vyznie inak. Mám rada svoj svet, svoj život. Žijem v New Yorku a som presne taká tá krysa, ktorá si pobyt tu neskutočne užíva. Narodila som sa tu a vyrástla tú,“ uviedla.
    Scarlett priznáva, že keď bola tehotná, nevedela si predstaviť, ako náročné bude starať sa o dcéru a zároveň pracovať.

„Pracujem naozaj veľa. A často odídem na niekoľko mesiacov treba na druhý koniec planéty a tam natáčam,“ opísala v rozhovore pre Daily Mail.

A pretože jej starosť o dcéru a práca zaberá veľa času, nedokáže si teraz ani predstaviť, že by mala hľadať nového muža a chodiť s ním na rande.

„Uvedomila som si, že som už strašne dlhú dobu nebola sama. Vždy som bola v nejakom vzťahu. Teraz sa naozaj musí objaviť tá povestná iskra, aby som v budúcnosti začala s niekým žiť,“ pokračovala herečka, ktorá má za sebou už dve neúspešne manželstva. Prvýkrát bola vydatá za herca Ryana Reynoldsa, ktorý teraz žije s Blake Lively a má s ňou dve dcéry.

„Ja sa práve teraz učím, ako byť sama. Je to veľká výzva. To samozrejme neznamená, že sa občas necítim zle a netúžim po láske. Ale cítim, že teraz potrebujem byť sama,“ doplnila s tým, že v minulosti si hľadala muža len preto, aby sa práve osamelo necítila a potom to dopadlo zle. Chcela by konečne spoznať muža, s ktorým by vydržala až do konca života. „V mojom postavení to ale nie je jednoduché,“ dodala.