Americký časopis Forbes zverejnil zoznam 25 najbohatších rodín USA. V niektorých prípadoch si rodinné klany udržujú rozprávkové bohatstvo už od 19. storočia. Do výpočtu bohatstvo Forbes zahŕňa majetok členov rodiny, vrátane podielov v súkromných a verejných firmách, hodnoty realít, umeleckých diel a hotovosti. Berie tiež do úvahy dlh, výpočet nezahŕňa majetok, ktorý bol neodvolateľne prisľúbený na charitu. Rebríček zahŕňa rodiny, ktoré majú rôzny počet členov, od troch do 3500, ako je to v prípade klanu Du Pontových.

Bohac 2

1. Rodinný klan Waltonových
Rodina Waltonových, ktorá vlastní takmer 50-percentný podiel maloobchodnej spoločnosti Wal-Mart Stores Inc., je podľa časopisu Forbes s majetkom 130 miliárd USD najbohatšie rodinou v Spojených štátoch. V čele rebríčka je rodina už tretí rok za sebou. Na fotografii je zachytený jeden z členov rodinného klanu Robson Walton.

Bohac 3
 2. Rodinný klan Kochových
Na druhej priečke skončila rodina Kochových, majitelia väčšiny konglomerátu Koch Industries, druhej najväčšej súkromnej spoločnosti v USA. Ich čistý majetok činí 82 miliárd USD. Na snímke David Koch, jedna z vedúcich postáv rodiny.

Bohac 4

3. Rodinný klan Marsových
Tretiu priečku s majetkom 78 miliárd USD obsadila rodina Marsových, majitelia výrobca cukroviniek Mars Inc. Jedna z členiek klanu, Jacqueline Mars, spôsobila v roku 2004 smrteľnú nehodu, pri ktorej zomrela dôchodkyňa. Do väzenia ale nešla, Jacqueline vyhlásila, že „zaspala“ za volantom svojho Porsche Cayenne a rodina mŕtvej jej odpustila.
4. Rodinný klan Cargill-MacMillanových
Rodinný klan Cargill-MacMillanových vďačí svojmu bohatstvu predkovi W. W. Cargill, ktorý v roku 1865 založil malú firmu predávajúci obilia. Čoskoro sa malý biznis rozrástol do obrích rozmerov a dnes sa pohybujú obraty firmy v rádoch stoviek miliárd dolárov. Rodina pritom 80 percent z príjmov investuje späť do podnikania. Na snímke členka rodiny a viceprezidentka Cargill Foundation Martha MacMillan.

Bohac 5

5. Rodinný klan Coxových
Obchodujú predovšetkým s autami a vlastnou tiež mediálnej spoločnosti v USA. Základy obriemu podnikateľskému impériu položil James M. Cox v roku 1898, keď kúpil noviny Dayton Evening News. Dnes sa majetok rodiny odhaduje na 41 miliárd dolárov. Na snímke členka rodiny Blair Parry-Okeden.

Bohac 6

6. Rodinný klan Johnsonových
K obrovskému bohatstvu sa rodina dostala predajom čistiacich a hygienických prostriedkov. Majetok Johnsonových činí podľa časopisu Forbes 30 miliárd dolárov. Na fotografii je zachytený Fisk Johnson.

Bohac 7

7. Rodinný klan John D. Rockefellera
Asi najznámejšia rodina magnátov je prekvapivo až na 23. mieste rebríčka. Rodina má majetok v hodnote „len“ 11 miliárd dolárov, o ktoré sa delia 174 členov rozvetveného klanu. Rodine však patrí jedno kuriosní prvenstvo. Môže sa pochváliť najstarším milionárom na svete. Je ním David Rockefeller (101), ktorý je vnukom zakladateľa John D. Rockefellera, ktorý v 19. storočí zarobil obrovské bohatstvo v ropnom biznise.