Pani Jarmila (67) z Ostravy si môže konečne vydýchnuť. Až do dneška sa bála, že ju zatvoria do väzenia. Za to, že zniesla zo sveta jedinou ranou nožom kriminálnika († 46). Vinná ale nie je!

Vlani 14. septembra sa do domčeka v Ostrave – Novej Vsi snažil vniknúť nepozvaný votrelec. V noci rozbil sklo vstupných dverí a pomaličky sa vkrádal dovnútra. Lenže prebudil majiteľku domu. Tá duchaprítomne chytila ​​zo strachu o svoj život nôž a potom bodla »naslepo« medzi dvere, aby sa zločinca zbavila.

Jedinou ranou ho vybavila raz pre vždy! Muž na mieste zomrel. „Kričal, že ma tu zabije. Keď som počula rinčať sklo dverí a ako si tú potom odomyká kľúčom, ktorý bol z vnútornej strany, chytila ​​som v strachu nôž,“ opísala situáciu.

Odvážna a seniorka zožala uznanie. Obdivovali, že sa vo svojom veku a navyše chorá dokázala ubrániť. Jej postup nakoniec vyhodnotili tiež orgány činné v trestnom konaní ako nutnú sebaobranu.

Ľudia oslavujú šesťdesiatsedemročnú seniorku, ktorá dopodala v noci zlodeja „je to hrdinka“

„Vykonaným preverovaním aj podľa záverov znaleckých posudkov konala táto žena v medziach nutnej obrany v zmysle platného trestného zákonníka, pričom tieto znaky boli naplnené. Vrchný komisár rozhodol o odložení veci,“ povedal policajt Richard Palát.

Pani Jarmila nezažmúril poriadne oči už niekoľko mesiacov. „Viete, je to peklo. Ten darebák mi tu vliezol predtým už raz a okradol ma. Bála som sa. Som veľmi šťastná, že to celé takto dopadlo, že sa za mňa, starú ženskú, postavili aj ľudia. Aj tak sa ale ďalej bojím, že si ma zase niekto nájde,“ komentovala verdikt polícia uslzené pani Jarmila.