Sérioví vrahovia, ktorí unikli spravodlivosti

2519

Väčšina sériových vrahov bola v minulosti pochytaných, sú však takí, ktorí sa buď chytiť nedali, alebo naopak s kľudom nasledovali muža zákona, pretože vedeli, že ich nakoniec aj tak sprostia viny pre nedostatok dôkazov. Pozrime sa na niektoré z nich.

Začnime rovno u jedného z tých vôbec najvyhlásenejších. Jack Rozparovač v roku 1888 v Londýne zabil najmenej 5 prostitútok. Keďže nebol nikdy chytený, vznikla okolo jeho osoby celá rada fám a dohadov. Veľmi rozšírené je potrebné tvrdenie, že išlo o doktora.

Zodiac sa vraždami chválil

Ďalšia vražedná celebrita operovala koncom 60. rokov na území Spojených štátov, konkrétne v severnej Kalifornii. Podľa vlastných slov mal tento vrah na svedomí celkom 37 vrážd. Prezývku Zodiac si tento muž (alebo žena?) vyslúžil podľa svojej značky, ktorou sa podpisoval v listoch polícii a tlače – kríž v kruhu, značka hodiniek Zodiac.

Madam LaLaurie len o vlas unikla lynčovaniu

Muži jej dvorili a v spoločnosti bola rešpektovanou osobou, aj tak možno hovoriť o prominentke Márii Delphine LaLaurie. Tá žila na začiatku 19. storočia v americkej Lousiane. Mala však jednu slabinu. Veľmi rada väznila, mučila a nakoniec chladnokrvne zabíjala vlastných otrokov. V roku 1834 však jeden z jej otrokov zo strachu zo smrti dom podpálil, a keď na miesto dorazili hasiči, všetko sa prevalilo. Madam LaLaurie mala čo robiť, aby utiekla pred zúriacim sa rozhorčeným davom. Zvyšok života strávila v Paríži.

Diaľnica sĺz bola svedkom desiatok vrážd

Cesta číslo 16 v Britskej Kolumbii sa tiahne idylickou kanadskou prírodou. Nebyť pohnutej histórie, iste by sme sa mohli kochať hlbokými lesmi a zasneženými vrcholkami hôr v jej okolí. Na viac ako 700 km dlhej vozovke však od roku 1969 našlo smrť až 43 žien a dievčat. V roku 2012 vyšetrovatelia zistili, že vrahom mohol byť istý Bobby Jack Fowler. Ten bol v tom čase však sám po smrti. A tak je celý príbeh ďalej opradený pavučinou tajomstva.

Chlapcov lákal na lízatka

Volal sa Dean Corll a ako vrah si vyslúžil prezývku „The Candyman“, lebo rodina v Texase vlastnila továreň na výrobu cukroviniek. Ten v rokoch 1970-1973 spoločne s dvoma kumpánmi uniesol, znásilnil, mučil a nakoniec zavraždil najmenej 28 chlapcov. Corll síce polícii unikol, ale asi nie tak, ako by si sám býval predstavoval. Zastrelil ho jeden z jeho spolupáchateľov, vtedy ešte len 18-ročný Elmer Wayne Henley Jr.

Napadajú vás mená ďalších vraždiacich monštier? Napíšte nám..!