Úradom sa po takmer 30 rokoch konečne podarilo identifikovať poslednú z obetí, ktorej kosti kriminalisti objavili v roku 1994 pri floridskej diaľnici. Zabijak, ktorého americké médiá prezývajú „vrah s veselou tvárou“, v deväťdesiatych rokoch uškrtil osem žien a odpykáva si tri doživotné tresty.

„Vrah s veselou tvárou“

Úrad šerifa okresu Okaloosa v utorok oznámil, že kostrové pozostatky nájdené v roku 1994 blízko cesty I-10 na Floride patria Suzanne Kjellenbergovej. Ženu, ktorá mala v čase smrti 34 rokov, identifikovali za pomoci forenznej genetickej genealógie, ktorá umožnila vytvoriť identifikačný profil. Už v roku 2007 sa antropológovia pokúšali o rekonštrukciu tváre, ale bez úspechu identifikácie, uviedol server People.

Sériový vrah zabil 71 ľudí! Miestni ho mali za hrdinu, lebo väčšinou zabíjal zločincov

Keith Hunter Jesperson v deväťdesiatych rokoch uškrtil najmenej osem nevinných žien. V auguste 1994 sa vyšetrovateľom priznal, že zabil ženu, ktorá sa volala „Susan alebo Suzette“, a jej telo pohodil blízko výjazdu z diaľnice. Ostatky Kjellenbergovej našla v septembri toho roku pracovná čata väzňov. Podľa informácií kriminalistov Jesperson povedal, že sa so ženou stretli na pumpe. Potom ju vtiahol do svojho vozidla, kde ju chladnokrvne uškrtil.

Najhorší sériový vrahovia Česka a Slovenska!

„Vrah s veselou tvárou“ si už odpykáva tri doživotné tresty. Svoju prezývku si vyslúžil za svoje listy, ktoré písal médiám a polícii. Údajne do nich mal kresliť veselé tváre. Pred rokom sa už podarilo identifikovať predposlednú obeť, ktorá bola objavená pri kalifornskej štátnej ceste. Jesperson sa k vražde priznal v roku 2006.

Nevyriešený prípad: Sériový vrah 11 žien vyčíňa už trinásť rokov a stále nebol chytený! 8 ďalších žien je nezvestných

Rodinu Suzanne Kjellenbergové úrady informovali a tá podľa dostupných informácií požiadala o súkromie.