Ešte v utorok sa zúčastnila odovzdávania filmových cien Zlaté Glóbusy v Beverly Hills, kde už sa po červenom koberci prešla neistou chôdzou, nasledujúci deň speváčku Lisu Máriu Presleyovú (†54) záchranka previezla do nemocnice so zástavou srdca. Ešte v ten istý deň bohužiaľ zomrela.

Lisa Mária sa narodila 1. februára 1968 vtedajšiemu kráľovi rock’n’rollu Elvisovi Presleymu a jeho manželke Priscille. Na svet prišla na deň presne deväť mesiacov po ich svadbe. V jej 4 rokoch sa rodičia rozviedli a Lisa Mária zostala so svojou matkou v Los Angeles v Kalifornii. Svojho otca ale pravidelne navštevovala v Gracelande v Tennessee.

Keď mala 9 rokov, populárny spevák zomrel. Lisa Mária sa tak razom stala, spoločne so svojou babičkou a dedom z otcovej strany, dedičkou obrovského majetku, ktorý po sebe Elvis zanechal. Po ich smrti zdedila úplne všetko. Dedičstvo sa potom odhadovalo až na 100 miliónov dolárov. V roku 2004 ale 85 percent otcovho majetku predala.

 Otčím ju  sexuálne znežíval 

So začínajúcou pubertou, zhruba v 11 rokoch sa zúčastnila svojho prvého rockového koncertu, kde sa stretla s kapelou Queen, a Freddiemu Mercurymu osobne odovzdala šatku po otcovi. Bezstarostná mladosť skončila vo chvíli, keď si jej matka Priscilla našla nového partnera Michaela Edwardsa. Lisa Mária totiž vypovedala, že ju herec opakovane sexuálne zneužíval, a to od jej 12 do 15 rokov. Edwards sa mal zakaždým vkradnúť do jej izby opitý.
V 20 rokoch sa potom vydala za muzikanta Dannyho Keougha, s ktorým mala dve deti. Dcéru Riley (33) a syna Benjamina, ktorý v dvadsiatich siedmich rokoch spáchal samovraždu. Manželstvo vydržalo iba 6 rokov.

 Manželstvo s  Michaelom Jacksonom 

Len dvadsať dní po rozvode s Keoughom Presleyová už kráčala k oltáru s kráľom popu Michaelom Jacksonom. Zoznámili sa už v jej detstve, ale spriaznenými dušami sa stali až okolo roku 1992. V tom čase čelil Jackson niekoľkým obvineniam zo sexuálneho zneužívania detí a Lisa Mária mu stála celý čas po boku. Verila mu, psychicky ho podporovala. Dokonca ho donútila ísť na liečenie kvôli jeho závislosti na liekoch. „Verím, že neurobil nič zlé, a je obvinený neprávom. Áno, zamilovala som sa do neho. Chcela som ho zachrániť. Cítila som, že to dokážem,“ vysvetľovala vtedy.

O dva roky neskôr Lisa Mária požiadala o rozvod kvôli nezmieriteľným rozdielom. Jacksonova vizážistka neskôr uviedla, že spevák chcel o rozvod požiadať už skôr ako jeho manželka, už mal dokonca pripravené potrebné dokumenty na to, ale žiadosť nakoniec stiahol po prosbách Presleyovej, nech to nerobí. Nasledujúci deň bol v šoku, keď zistil, že o rozvod oficiálnou cestou, nakoniec požiadala sama Lisa Mária.

Rozvod Elvisovej dcéry. Len na právnikov dá manželovi sto tisíc dolárov

 Svadba s  Nicolasom Cagom 

Potom sa dcéra slávneho speváka Elvisa Presleyho vydala ešte dvakrát. Najskôr bola zasnúbená s muzikantom Johnom Oszajcom, ale keď na párty stretla hollywoodskeho herca Nicolasa Cage, zásnuby zrušila a vydala sa za Cage. Brali sa v auguste 2002 a v novembri toho istého roku už herec požiadal o rozvod.

V roku 2006 sa potom Presleyová vydala po štvrtýkrát za Michaela Lockwooda, svojho gitaristu, producenta a tiež manažéra. Jej prvý manžel im bol na svadbe za svedka. Lisa Mária potom ešte porodila dvojčatá – dievčatá Harper Vivienne Ann a Finley Aaron Love (14). Po desiatich rokoch manželstva Lisa Marie požiadala o rozvod a na súde uviedla, že v manželovom počítači našla stovky fotografií a videí s detskou pornografiou. Manželia boli konečne rozvedení v roku 2021.

Michael Jackson bol chemicky vykastrovaný svojím otcom, tvrdí jeho bývalý doktor

Vo svojom živote sa Lisa Mária venovala naplno hudbe, ako speváčka vydala mnoho albumov. Celý život tiež podporovala charitu a mnoho rokov bola členkou Scientologickej cirkvi. Zomrela na zástavu srdca vo štvrtok 12. januára 2023.