Kurióznu naháňačku majú za sebou policajti z americkej Virginie. V utorok približne dve hodiny naháňali po diaľnici aj meste obrnený transportér, ktorý bol ukradnutý z armádnej základne Fort Pickett. Ukradol ho vojak pod vplyvom drog.

Člen národnej gardy amerického štátu Virginia ukradol v utorok zo základne malý obrnený transportér, pred políciou potom unikal asi dve hodiny, než sa po stokilometrovej naháňačke očividne sám vzdal.

Policajti ho naháňali 2 hodiny!

Vojak, ktorý bol identifikovaný ako veliteľ ženijného práporu Joshua Yabut, sa pásového transportéra zmocnil na základni Fort Pickett. S obrneným vozidlom, ktoré nebolo vybavené zbraňovými systémami, potom pred políciou unikal po diaľnici a došiel až do hlavného mesta Virginie Richmondu. Pri naháňačke, kedy transportér dosahoval rýchlosť až 65 mil (104 kilometrov za hodinu), nedošlo k žiadnej nehode.

Potom čo zastavil, vojak vyliezol a pred policajtmi padol na kolená. Odmietol ale poslúchnuť ďalšie príkazy, tak na neho muži zákona použili taser. Joshua Yabut bol následne odvezený do nemocnice, odkiaľ putoval rovno za mreže.

Prípadom sa teraz zaoberá polícia. Podľa médií bol Yabut v armáde celkom 11 rokov a dokonca slúžil aj v Afganistane. V čase činu mal byť podľa polície pod vplyvom drog.

Transportér stíhaný policajnými vozy vyvolal v Richmonde rozruch. „Bolo to ako vystrihnuté z filmu,“ vyhlásil Brian Wingert, ktorý bol svedkom udalosti. „Počul som veľké vozidlo, znelo to ako tank, ale pohybovalo sa to oveľa rýchlejšie,“ dodal.