Úplne nepochopiteľný čin šialeného pilota Charla Viljoen († 38) sa podarilo svedkom zachytiť na video. Muž sa po hádke s manželkou Natashou rozhodol drsne pomstiť. V botswanskom hlavnom meste Gaborone nasadol do ukradnutého lietadla a namieril to s ním priamo do klubu, v ktorom bola jeho žena s ďalšími asi 60 ľuďmi na oslave tehotnej ženy.

Podľa webu The Sun dorazil Viljoen na večierok, aj keď nebol na zozname hostí. Juhoafričan sa pohádal so svojou ženou a potom ju drsne udrel. To všetko pred množstvom jej kamarátov a známych. „Pohádal sa so svojou manželkou a všetci mu povedali, nech ide do r*ti,“ vypovedal jeden z prítomných svedkov.

 Pilot ukradol dvojmotorové  lietadlo 

Viljoen potom odcestoval na 48 kilometrov vzdialené letisko Sir Seretse Khama a tam ukradol dvojmotorové lietadlo Beechcraft Super King Air B200, vzlietol s ním do vzduchu. Potom si to namieril nad klub, nad ktorým začal krúžiť. Následne z kokpitu zavolal kamarátovi, či je jeho manželka ešte v klube.

„Členovia leteckého klubu Matsieng cítili, že má postranné úmysel, a preto nariadili okamžitú evakuáciu klubu, kde bolo v tú dobu asi 60 ľudí,“ stojí vo vyhlásení. Ešte že tak urobili. Viljoen, ktorý má jedno dieťa, potom naletel do klubu a lietadlo sa zmenil v ohnivú guľu. Explózia poškodila budovu a zničila 13 aut.

Neuveriteľné, za haváriu mohol nedostatok benzínu.

 Zázrakom zomrel iba  Viljoen 

Trosky z lietadla boli rozmetané desiatky metrov v okolí. Jedna z vrtúľ sa zasekla aj v plotu. Ako zázrakom sa okrem pilota nikomu nič nestalo. Viljoen bol vážne zranený a prevezený do nemocnice, ale lekárom sa ho už nepodarilo zachrániť. Prípadom sa teraz zaoberá miestna polícia, ktorá chce zistiť mužov motív. Čo stálo za hádkou, je zatiaľ nejasné.

S bohatou dedičkou sa zrútilo lietadlo, zomrela pred svojou svadbou, pri návrate z rozlúčky