Chladnokrvná poprava troch žien a šiestich detí z americko-mexickej mormónskej rodiny LeBaronových príbuznými citeľne otriasla. Obetí pritom mohlo byť ešte viac, nebyť statočného 13-ročného Devina, ktorý svojich dvoch zranených súrodencov odviedol do bezpečia.

 Deti prešli peši  21 kilometrov 

Americko-mexická mormonská rodina LeBaronových sa spamätáva zo šoku, ktorý zažila minulý pondelok. Neznámi ozbrojenci zavraždili deväť jej členov. Tri matky a ich šesť detí neprežili salvu okolo 200 guliek, ktoré útočníci na kolónu vozidiel LeBaronových vypálili.

13 ročného Devína odprevadil jeho otec David do televízie ABC. David je teraz sám na výchovu 11 detí.

Streľbu prežili len tri deti. Najstarší z nich, 13-ročný Devin, sa v kritickej chvíli ukázal ako skutočný hrdina. Statočný chlapec svojej zranenej súrodencov vyviedol do bezpečia. Malý hrdina o svojom traumatickom zážitku rozprával pre televíziu ABC. Chlapca odprevadil jeho otec David, ktorý je teraz sám na výchovu 11 detí.

Devin sedel v aute s matkou Dawn († 43) a súrodencami. Život 13-ročného chlapca zrejme zachránila mamička, ktorá si všimla strelcov a pred smrťou ešte stihla zakričať, aby si deti ľahli na zem.

Masaker drogového kartelu! Upálili v aute sedem detí!

Devin vraj videl, že útočníci pálili z dlhých zbraní a mali oblečené vesty. Potom už si kryl hlavu pri zemi, presne ako mu povedala matka. Vďaka včasnej reakcii a veľkému šťastiu potom mohol svojich zranených súrodencov odviesť do bezpečia.

Otec David prežitie detí považuje za zázrak. Rodina v Mexiku podľa neho nezostane, zdrvený otec vraj s deťmi nechce žiť v strachu a krajinu opustí. „Verím v odpustenie, ale aj verím v spravodlivosť. Odpustenie by nemalo byť na úkor spravodlivosti. Tej sa v Mexiku príliš nedočkáte,“ povedal David televíziu ABC.

Mexiko: Vojna s drogovými kartelmi si tento rok vyžiadala už 12.456 mŕtvych

Vďaka obetavému Devínovi sa však včas zranené deti dostali do nemocnice. Chlapec súrodencov odviedol pre pomoc. Deti prešli dlhých 21 kilometrov.

„Je to skutočný hrdina. Zachránil svojich bratov a sestry. Zachránil ich, pretože ich miluje,“ nechal sa počuť David.

Mexiko: Novinári vydali príručku, ako sa chrániť proti drogovým kartelom